Novinky

K odběru novinek se můžete přihlásit v přihlášce (možno i bez zápisu do startovní listiny).
Jste-li zaregistrováni a maily vám nechodí, koukněte do spamu, případně napište.
8.4.2024 23:22

Vážené noční můry,

14.ročník Nočních můr je minulostí. Určitě si odnášíte zážitky silné a já doufám, že veskrze pozitivní :-).

Po návratu domů jsem v kapse objevil papír s tipy na místa kontrol, který mi dal v tom mumraji na startu Petr Vydra (tým Pomalu ale jistě). A na něm 8 bodujících tipů z 9ti!. Takže jsem hned přepsal historii v tabulce tipovačky, ale protože na vyhlášení už Petr nebyl, medaili si svou přítomností zasloužil druhý nejlepší Filip Meduna.

Výsledky jsou na svém místě (na konci je odkaz na výsledky tipovačky), postupně budou přibývat i fotky. Máte-li zajímavé fotky, pošlete mi prosím link nebo samotné fotografie, budu je postupně doplňovat. Vaše postupy z trackerů jsou kompletně nataženy do PlayMapu, zpřesnit je můžete nahráním logů z vašich zařízení (přes odkaz vpravo nahoře).

Děkuji vám všem za účast a vaše obdivuhodné výkony fyzické i psychické :-), skvělou atmosféru, a hlavně za všechny děkovné maily a příspěvky v můřím fóru, díky kterým víme že ta hromada práce s přípravami nebyla zbytečná.

Děkuji své ženě za trpělivost, celé rodině za skvělý servis na občerstvovačce, Zbyňkovi Krejčíkovi / ShocArtům za Pretex a data pro mapu, Jardovi Štěrbovi za tip na Cikánku a hlavně na tábor. Pionýrům z tábora Bystřina děkujeme za zázemí na občerstvovačku, hradu Loket za vpuštění závodníků do sklepení hradu, městu Loket za otevření altánku, a všem fotografům za fotky.

Ztráty a nálezy tvoří outdoor klobouk, mapník s můří mapou a zelený nákrčník / šátek beMANIAX (k vidění zde). Kontaktujte mě pro domluvu jak je dostat k vám.

Zatím se mějte krásně.
Na viděnou na jiných hezkých akcích nebo nejpozději za rok na Kladské u startovních piv.

Vaše Noční můra.

4.4.2024 23:05

Zřejmě poslední novinka před startem.

Zde je plánek cílového prostoru: mapka. Ti co bydlí v Loveckém zámečku, nechť parkují na jeho parkovišti pro hosty (nádvoří).Ti co bydlí ve srubu, ať zaparkují u něj. Nebydlící budou muset zaparkovat na veřejném parkovišti severně od Zámečku.

Letos nelze checkin na pokoje provádět v pátek, věci si prosím nechte přes noc v autě. Pozitivní je, že se lze v sobotu ubytovat už od 6:30.

Z v pravidel vytahuji nejdůležitější body zítřejšího dne (pro detailnější info rozklikněte odkaz):

 • 18:00 a 19:00 odjezd autobusu na start
 • 20:30 - proslov a pokyny pořadatele
 • 21:00 - hromadný start běžců zahájen startovním pivem
 • 21:15 - hromadný start chodců zahájen startovním pivem (dle připravenosti piv)

Opět máme k dispozici systém Follow me, který umí zobrazit aktuální pozice (a prošlé trasy) závodníků na mapě. Takže každý, komu přepošlete adresu follow.me.cz/tracking/NM2024, může on-line sledovat pohyb váš i všech ostatních, ať už to budou vaši blízcí, kámoši či celé fankluby, případně ti co se nemohli zúčastnit, ať z toho taky něco mají. Na uvedené adrese je vše připravené, ale zatím nedostupné, stránka se zpřístupní během rozdávání map před závodem, takže na ní budou vidět i všechny (veřejné) kontroly, které jsou na mapě. Malé krabičky (GPS trackery), které to budou zajišťovat, vám rozdám na prezentaci (vy si je dáte na vršek batohu) u cílové listiny bude krabice, kam je prosím po závodu odevzdejte.

Občerstvení pro vítěze a jeho následovníky se bude v sobotu podávat přibližně od osmi hodin v restauraci u Tetřeva. Vyhlášení je plánováno na sobotu 18:00 tamtéž. Snad už budou všichni v cíli.

Cíl a zároveň nám vymezený prostor budeme mít od hlavního vchodu napravo - terasa + salónek zvaný Skleník. Tam bude i náš vchod, nepoužívejte tedy hlavní vchod do restaurace.

I letos budete na některých kontrolách sbírat papírky s kódy. Zvažte tedy s sebou nějakou kapsičku, či nádobu, do které je budete umisťovat, abyste je nepotratili.

Při příjezdu do Lokte od Prahy / K.Varů počítejte s menším zpožděním na objížďce zavřeného mostu u exitu z D6 na Loket.

Déšť nám tu poněkud naplnil vodní toky, ale zítra už by mělo být příjemně a v sobotu ještě líp. Takže se těšte!

Vaše Noční můra.

2.4.2024 9:07

I letos je připraveno 26 originálních medailí pro ty nejrychlejší z vás. I ti ostatní ale mají šanci jednu získat - zisk medaile si můžete zajistit výhrou v tradiční tipovačce umístění kontrolních bodů.

Posílat můžete až 9 tipů (i letos je cílem si z lesa přinést 9 žetonů), započítány budou všechny trefy do kontrol veřejných i tajných.

K tomu se možná budou hodit i parametry tratí (pořadí kontrol je volitelné, uvedena nejkratší varianta):

 • Běžci - 39,5 km vzdušnou čarou (celkem 24 kontrolních bodů)
 • Chodci - 35,8 km vzdušnou čarou (celkem 23 kontrolních bodů)

Inspirací k tipování může být historická můří mapa a nebo poetické popisy tras předchozích ročníků s přidaným loňským.

Od startu do cíle opět navštívíte ta nejkrásnější místa letošní mapy. A možná na ní budou i vrstevnice :)

26.3.2024 12:07

Startovku jste opět zaplnili bleskově - během čtvrthodiny bylo plno! Velká část z vás už má i zaplaceno. Kdo tak neučinil, má na to ještě trochu času - přesně do čtvrtka 28.3.2024 22:00, kdy provedu čistku neplatičů ve startovce a tím uvolníme místo pro náhradníky - ti se mohou stále ještě hlásit mailem do pořadníku (přístupného na kartě Náhradníci v tabulce ubytování).

Pro ty co se do startovky nevejdou nebo kteří v době závodu musejí být jinde než na Můrách, je tu ještě jedna možnost. Kdo by si chtěl zažít noční můří výlet aspoň individuálně jako tester trati (vzhedem k Velikonocím někdy od úterý do čtvrtka), napište mi, domluvíme se.

24.3.2024 23:57

Spuštění přihlášek (už v pondělí 25.3.2024 22:00!) se nezadržitelně blíží a tak posílám pár informací, abyste aspoň trochu věděli do čeho jdete.

Startujeme tradičně v místě loňského cíle, tzn.z hotelu U bílého koně v Lokti.

Letošní cíl prozrazuje zbrusu nový Kepičův banner na můřím webu.

Před spuštěním přihlášek je dobré mít jasno v tom, které volitelné atributy v přihlášce naklikáte (většina věcí podrobněji popsaných v pravidlech je shodná z loňskem).

Kromě kategorie byste měli mít jasno v tom, zda budete chtít:

 • Večeři ve startovní hospodě: menu za 260,-, konkrétně vývar s nudlemi (samostatně 70,-) a/nebo hovězí guláš s knedlíkem (220,-) a/nebo těstovinový salát s kuřecím masem (200,-)
 • Na občerstvovací kontrole točené pivo (50,-)
 • Spaní v cíli: ubytování přímo v Loveckém zámečku na Kladské nebo v nedalekém Loveckém srubu (opět platí, že můžete spát už od soboty od rána, takže vlastně dvě vyspání:). Ceník ubytování je poněkud složitější, cena je závislá na výběru pokoje a nedělní snídaně, ale vše snad opět zvládnete pomocí osvědčené samoobslužné tabulky - kde si radši vklidu předem přečtěte stručný návod k přihlášení. Proto se prosím domluvte předem, s kým budete chtít sdílet pokoj.

V ceně startovného (500,-) je kromě pokrytí všech organizačních nákladů, žetonů a medailí, občerstvovačky i startovní pivo a společná páteční doprava busem z cíle na start.

I tentokrát bude startovní listina omezena na 100 osob!
Samozřejmě platí, že je třeba řádně prodiskutovat průběh závodu a oslavit přežití a že účast na večerní společenské části závodu je pro každou Noční můru minimálně slušností :).

Čekání na otevření přihlášek si můžete zkrátit video-ochutnávkou z prostoru závodu, abyste se mohli víc těšit :-)

15.3.2024 16:27

Za 3 týdny to vypukne a tak je dobré vědět, kdy budou spuštěny přihlášky.

Virtuální prolog letošních Můr nastane v
pondělí 25.3.2024 ve 22:00.
Tento okamžik v žádném případě nezmeškejte, protože startovní listina opět pojme jen prvních 100 přihlášených!

Nemáte-li ještě plány na víkend, ideální šancí k tréninku orientace na mapě a k fyzické a přípravě budou v neděli 17.3. 2024 v lesích mezi Úterým a Teplou Skrýše (s tradičním motem Kompas versus GPS) v údolích Úterského potoka, kde už se můry v minulosti pohybovaly. Určitě budou kontroly i v místech kontrol tehdejších Nočních můr, takže můžete i znovu zavzpomínat přímo v terénu.

A nejen kdybyste se náhodou do můří startovky nevešli, můžete si užít Sudetské Tojnárkovo bloudění, zvláště jeho první - noční etapu. Za zmínku stojí i nedělní etapa - na historické mapě z roku 1850!

Další upřesňující informace budou následovat v týdnu před spuštěním přihlášek.


16.1.2024 23:55

Dobře si poznamenejte nejdůležitější termín v letošním roce: pátek 5.4.2024.

Startovní piva budou natočena tradičně ve 21:00 v místě loňského cíle v hotelu U bílého koně v Lokti.

To je to podstatné, co zatím potřebujete vědět, další informace budou postupně následovat.

Na domovské můří stránce mury.play-map.com už se vám odpočítává čas.

4.4.2022 23:22

Vážené noční můry,
Pár věcmi opět unikátní 13.ročník Nočních můr je za námi. A troufám si říci že byl fantastický, protože díky mapě nejvíc ze všeho prověřil vaší fantazii :-)

Výsledky už nikdo nereklamuje a tak je můžeme považovat za oficiální (na konci je odkaz na výsledky tipovačky). Postupně budou přibývat i fotky. Máte-li zajímavé fotky, pošlete mi prosím link nebo samotné fotografie, budu je postupně doplňovat. Vaše postupy z trackerů jsou kompletně nataženy do PlayMapu, zpřesnit je můžete nahráním logů z vašich zařízení (přes odkaz vpravo nahoře). Pořadí a časové rozestupy na (veřejných) kontrolách lze vidět v systému Follow me po kliknutí na kontrolu (průchody daného závodníka/teamu všemi kontrolami se zobrazí po kliknutí na jeho jméno vpravo).

Děkuji vám všem za účast a vaše obdivuhodné výkony fyzické i psychické :-), skvělou atmosféru, a hlavně za všechny děkovné maily a příspěvky v můřím fóru, díky kterým víme že ta hromada práce s přípravami nebyla zbytečná.

Děkuji své rodině za skvělý servis na občerstvovačce, Zbyňkovi Krejčíkovi / ShocArtům za Pretex a data pro mapu, Lázeňským lesům za mimořádné otevření Goethovky a vedení Dětského ráje za zázemí občerstvovačky.

Ztráty a nálezy tvoří jedna výkonná svítilna a jedna buzola. Kontaktujte mě pro domluvu jak je dostat k vám.

Zatím se mějte krásně.
Na viděnou na jiných hezkých akcích nebo nejpozději za rok v Lokti u startovního piva.

30.3.2023 22:19

Poslední praktické informace před startem.

Parkování je v Lokti povoleno jen na vyhrazených placených parkovištích - shrnuto v tomto letáku. Ceny parkování na náměstí jsou samozřejmě stavěny tak aby odradily od delšího stání. Takže nejbližší schůdná varianta pro přespávající je parkoviště P2 u benziny. Máme tam domluvenou lepší cenu: 100 Kč za 24 hod./vůz. Slevu lze využít, pokud si za sklo dáte tuto parkovací kartu. A na automatu zvolíte buď Obytné vozidlo / 2 hodiny (100 Kč za jednu noc) nebo Obytné vozidlo / 4 hodiny (200 Kč za 2 noci). Platit lze hotově nebo kartou. Pokud byste již neměli možnost si kartu vytisknout, požádejte na recepci aby vám jí vytiskli.

Už v pátek před odjezdem na start se bude možné ubytovat na pokoje dle samoobslužné tabulky na hotelové recepci.

Autobusy nesmí na náměstí vůbec, takže odjezdy autobusu budou ze zastávky za mostem poblíž vašich zaparkovaných vozů. Z pravidel vytahuji nejdůležitější body zítřejšího dne:

 • 18:00 a 19:00 odjezd autobusu na start
 • 20:30 - proslov a pokyny pořadatele
 • 21:00 - hromadný start běžců zahájen startovním pivem
 • 21:15 - hromadný start chodců zahájen startovním pivem (dle připravenosti piv)

Opět máme k dispozici systém Follow me, který umí zobrazit aktuální pozice (a prošlé trasy) závodníků na mapě. Takže každý, komu přepošlete adresu follow.me.cz/tracking/NM2023, může on-line sledovat pohyb váš i všech ostatních, ať už to budou vaši blízcí, kámoši či celé fankluby, případně ti co se nemohli zúčastnit, ať z toho taky něco mají. Na uvedené adrese je vše připravené, ale zatím nedostupné, stránka se zpřístupní během rozdávání map před závodem, takže na ní budou vidět i všechny (veřejné) kontroly, které jsou na mapě. Malé krabičky (GPS trackery), které to budou zajišťovat, vám rozdám na prezentaci (vy si je dáte na vršek batohu) a po zápisu do cílové listiny je zase od vás vyberu.

Občerstvení pro vítěze a jeho následovníky se bude v sobotu podávat přibližně od osmi hodin v hotelové restauraci. Bude-li v sobotu počasí na to být na hotelové terase, obsluze se zmiňte že jste Noční můry abyste dostali speciální nabídku s lepšími cenami vytvořenou pro nás.

Vyhlášení je plánováno na sobotu 18:00 v hotelové restauraci. Snad už budou všichni v cíli.

Dále pan majitel nabízí prohlídku rodinného lihovaru nacházejícího se v areálu hotelu - buď v sobotu po vyhlášení nebo v neděli po snídani (175,-/os. s degustací, 50,- bez degustace)

No a já vám pak taky doporučím nějaké tipy na nedělní regenerační procházku na krásná místa, která se nedostala do můří trasy nebo která je lepší navštívit ve dne, protože v noci byste z toho moc neměli.

27.3.2023 11:19

Chcete-li si z víkendu přinést domů kromě pracně nalezených žetonků (letos v nové barvě) i medaili, můžete buď být jedni z nejlepších, a nebo si správně tipnout nejvíc kontrolních bodů, na které vás letos můří trasa zavede.

Posílat můžete až 9 tipů (i letos je cílem si z lesa přinést 9 žetonů), započítány budou všechny trefy do kontrol veřejných i tajných.

Parametry tratí jsou následující (pořadí kontrol je volitelné, uvedena nejkratší varianta vzdušnou čarou):

 • Běžci - 36 239 m vzdušnou čarou (celkem 30 kontrolních bodů)
 • Chodci - 29 050 m vzdušnou čarou (celkem 28 kontrolních bodů)

Mezi KB se započítávají nejen fyzické skrýše, ale i informace nalezené v terénu upřesňující nalezení dalšího KB a některé jsou takřka i na dohled od sebe.

Byly i znatelně delší ročníky, ovšem když se zadíváte na mapu a zjistíte, že bude třeba minimálně jednou překonat Teplou a minimálně jednou Ohři (a kolik je kolem nich hndědé barvy:), je jasné že si to dostatečně užijete :)

Opět na vás čekají ty nejhezčí vrcholy, skalky, balvany, jezírka... a možná přijde i stromořadí :). A třeba i něco úplně jiného.

Inspirací k tipování může být historická můří mapa a nebo poetické popisy tras předchozích ročníků.

Ve startovce je letos ještě pár volných míst, takže váhaví střelci mají ještě šanci nepřijít o výjimečný zážitek v tomto krásném kousku Zeměkoule. Myslím že testeři, kteří už trasu poznali, vám potvrdí, že by to byla škoda. Zároveň ještě ve startovce zbylo pár neplatičů, které prosím o zaplacení.

19.3.2023 21:08

Pár informací k letošnímu ročníku, abyste před přihlášením aspoň trochu věděli, do čeho jdete.

Mnohé z vás může převapit, že cíl bude letos nakonec na Goethově vyhlídce. I když třeba nemáte ambice finišovat o medaile, můžete si už teď nacvičit příchod do cíle pomocí virtuání prohlídky. Projděte hlavním vchodem a průchodem jděte pořád rovně, dokud to půjde. Tam bude umístěna letošní cílová listina :-)

Do spuštění přihlášek (pondělí 20.3.2023 22:00!) zatím můžete rozmyslet, které volitelné atributy v přihlášce naklikáte (většina věcí podrobněji popsaných v pravidlech je shodná z loňskem).

Kromě kategorie byste měli mít jasno v tom, zda budete chtít:

 • Večeři ve startovní hospodě: menu za 220,-, gulášová polévka (samostatně 65,-) a/nebo mravský vrabec, zelí, houskový knedlík (180,-) a/nebo kuřecí řízek, vařený brambor (180,-)
 • Na občerstvovací kontrole točené pivo (40,-)
 • Spaní v cíli: ubytování v hotelu U Bílého koně - Loket (mapa). Opět platí, že můžete spát už od soboty od rána, takže vlastně dvě vyspání:). Noc v hotelu stojí 700 Kč za os./noc se snídaní. Abychom si ušetřili složité mailování (a mně vymýšlení) kdo kde a s kým, budete mít po odeslání přihlášky možnost se sami zapsat do speciální samoobslužné tabulky na pokoj který si vyberete (a bude ještě volný). Proto se prosím domluvte předem, s kým budete chtít sdílet pokoj. Pokoje jsou jedno- až čtyř-lůžkové, s vlastním soc.zařízením (hotelovou snídaní v ceně ubytování je myšlena nedělní snídaně).

V ceně startovného (400,-) je kromě pokrytí všech organizačních nákladů, žetonů a medailí i startovní pivo a osvědčená společná páteční doprava busem z cíle na start.

Samozřejmě platí, že je třeba řádně prodiskutovat průběh závodu a oslavit přežití a že účast na večerní společenské části závodu je pro každou Noční můru minimálně slušností :).

I tentokrát bude startovní listina omezena na 100 osob. A pokud už teď víte, že Můry letos nedáte a chcete si trasu užít o víkend dříve jako tester trati, napište mi.

12.3.2023 18:55

Ráno jsem kouknul z okna a na skle můra. Asi znamení že za 3 týdny to vypukne a že je třeba oznámit, kdy budou spuštěny přihlášky.

V žádném případě nezmeškejte důležitý okamžik: pondělí 20.3.2023 ve 22:00.
Startovní listina opět pojme jen prvních 100 přihlášených!

Nemáte-li ještě plány na víkend, ideální šancí k tréninku orientace na mapě a k fyzické a přípravě budou v sobotu 11.3.2023 Skrýše v krásném prostoru Manětínského hvozdu (s tradičním motem Kompas versus GPS), kde už se můry v minulosti pohybovaly. A podle fotek od stavitele Jirky Valeše budou kontroly i na místech kontrol tehdejších Nočních můr, takže můžete i znovu zavzpomínat přímo v terénu.

Pokud už chcete vědět, kde bude letos cíl, něco naznačuje Kepičův banner na můřím webu.

Další upřesňující informace budou následovat v týdnu před spuštěním přihlášek.

6.2.2023 8:55

Zima je nakonec jak má být a tak je v hmyzí říši ticho a klid. To se však změní v pátek před prvním jarním úplňkem!

Fixujte si v kalendáři nejdůležitější letošní milník: pátek 31.3.2023.

Startovní piva budou natočena tradičně ve 21:00 v místě posledního cíle na Vítkově hoře.

To je to podstatné, co zatím potřebujete vědět, další informace se včas dozvíte.

13.4.2022 0:22

Unikátní bílý 12.ročník Nočních můr je minulostí, ale myslím, že kdo jej zažil, nikdy nezapomene :-).

Výsledky jsou na svém místě (na konci je odkaz na výsledky tipovačky), postupně budou přibývat i fotky. Máte-li zajímavé fotky, pošlete mi prosím link nebo samotné fotografie, budu je postupně doplňovat. Vaše postupy z trackerů jsou kompletně nataženy do PlayMapu, zpřesnit je můžete nahráním logů z vašich zařízení (přes odkaz vpravo nahoře). V některém z blízkých večerů ještě vytvořím pro stálou vzpomínku popis letošní trasy, který doplní ty minulé.

Děkuji vám všem za účast a vaše obdivuhodné výkony fyzické i psychické :-), skvělou atmosféru, a hlavně za všechny děkovné maily a příspěvky v můřím fóru, díky kterým víme že ta hromada práce s přípravami nebyla zbytečná.

Děkuji své rodině za skvělý servis na občerstvovačce, Zbyňkovi Krejčíkovi / ShocArtům za Pretex a data pro mapu a panu Bartoňovi za zázemí občerstvovačky u kapličky v Ležnici.

Ztráty a nálezy tvoří jedna papírová taška narvaná zřejmě zimní bundou (převážená ze startu do cíle), jedny olepené nůžky se sadou pracně získaných žetonů a na břehu Stanovické přehrady byl dokonce nalezen mobil Samsung!. Kontaktujte mě pro domluvu jak je dostat k vám.

Zatím se mějte krásně.
Na viděnou na jiných hezkých akcích nebo nejpozději za rok na Vítkovce u startovního piva.

Vaše Noční můra.

8.4.2022 1:12

Přeci jen ještě jedna blesková zpráva.

Po loňských kladných ohlasech máme opět k dispozici systém Follow me, který umí zobrazit aktuální pozice (a prošlé trasy) závodníků na mapě. Takže každý, komu přepošlete adresu follow.me.cz/tracking/NM2022, může on-line sledovat pohyb váš i všech ostatních, ať už to budou vaši blízcí, kámoši či celé fankluby, případně ti co se nemohli zúčastnit, ať z toho taky něco mají. Na uvedené adrese je vše připravené, ale zatím nedostupné, stránka se zpřístupní během rozdávání map před závodem, takže na ní budou vidět i všechny (veřejné) kontroly, které jsou na mapě. Malé krabičky (GPS trackery), které to budou zajišťovat, vám rozdám na prezentaci (vy si je dáte na vršek batohu) a po zápisu do cílové listiny je zase od vás vyberu.

7.4.2022 21:12

Zřejmě poslední informace před startem.

Po příjezdu na Vítkovku prosím zajděte do recepce hotelu, kde si budete moci objednat jídlo na sobotu. Jsou pro nás připravené hotovky, ale když si objednáte, budete mít jistotu, že jídlo pro vás bude a kuchaři budou mít přehled, kolik toho mají navařit. Na výběr bude:

 • 65Kč - Gulášová polévka
 • 180Kč- Moravský vrabec, zelí , houskový knedlík
 • 180Kč- Kuřecí řízek, vařený brambor
 • 180Kč- Grilovaný hermelín, pečené brambory
 • Můry budou mít k dispozici Club bar v dolním podlaží hotelu, kde bude od sobotního rána k dizpozici kromě piva, čaje a jiných nápojů polévka s pečivem, přes den pak uvedené hotovky, pak samozřejmě kompletní jídelní lístek v restauraci. Dopoledne si lze i koupit hotelovou snídani.

  Klíče od chatek/pokojů si můžete vyzvedávat na recepci dle ubytovací tabulky od sobotního rána, takže věci si tentokrát v pátek nechte v autě.

  Časový plán je uveden standardně na webu v pravidlech, upozorňuji zejména na odjezdy autobusů z Vítkovky v 18 a v 19 h. a start v Bečově ve 21 h.

  Mapu se mi podařilo vměstnat do měřítka 1:40000, je na voděodolném Pretexu (A3), ale kdybyste chtěli mít železnou jistotu, můžete ji zamozřejmě zalaminovat. Nakonec tam je ještě drobná změna v počtu kontrol - všichni mají o jednu méně při nezměněných délkách tras, tzn.:

  • Běžci - 39 214 m vzdušnou čarou (celkem 23 skrýší)
  • Chodci - 33 914 m vzdušnou čarou (celkem 22 skrýší)

  Počasí na západě jasně naznačuje, že prášit se nebude, takže - těšte se!

  3.4.2022 19:02

  Zatímco já už znám celou trasu nazpaměť, vy si musíte ještě pár desítek hodin počkat.
  A nebo můžete nakoukávat prostor mezi Bečovem a Vítkovkou na mapě abyste tušili co vás čeká a taky tipovat, kde budou kontroly.

  Posláním tipů na kontrolní body můžete zvýšit svou šanci na získání unikátní medaile, skoro stejné jako dostanou ti nejlepší závodníci! Posílat můžete až 9 tipů (i letos je cílem si z lesa přinést 9 žetonů), započítány budou všechny trefy do kontrol veřejných i tajných.

  Parametry tratí jsou následující (pořadí kontrol je volitelné, uvedena nejkratší varianta):

  • Běžci - 39 214 m vzdušnou čarou (celkem 24 skrýší)
  • Chodci - 33 914 m vzdušnou čarou (celkem 23 skrýší)

  Opět na vás čekají ty nejlepší chuťovky, špeky i pořádná sousta z tohoto kousku zeměkoule. A možná přijde i stromořadí :).
  Inspirací k tipování může být historická můří mapa a nebo poetické popisy tras předchozích ročníků.

  29.3.2022 0:56

  Jste úžasní, vytvořili jste nový rekord! Kapacita startovní listiny byla včera vyčerpána za rekordních 6 minut od spuštění přihlášek!

  Šťastným výhercům kvalifikace gratuluji a prosím je o zaplacení startovného + dalších atributů dle přihlášky do týdne. Stav plateb ve startovní listině budu postupně aktualizovat. Finální předčistková kontrola příchozích plateb na můřím účtu proběhne v pátek 1.4.2020 ve 22:00. Neplatiči v tom momentě zmizí ze startovky a jejich místa doplní náhradníci.

  Ti, kteří se nestihli přihlásit, mi můžou napsat mail pro zařazení na seznam náhradníků, budu vás řadit do fronty, třeba na vás dojde :-).

  27.3.2022 10:06

  Pokud jste ještě v mapě nerozluštili, kde by mohl být letošní cíl a chcete ještě jednu nápovědu, vězte, že z tohoto místa je krásně vidět start úplně prvního ročníku Nočních můr v roce 2010 - Andělská hora. Místo letošního cíle prozrazuje zbrusu nový Kepičův banner na aktualizovaném můřím webu.

  v pondělí ve 22:00 to vypukne! Bude zahájen prolog letošních Můr - spuštění přihlášek.

  Zatím můžete rozmyslet, které volitelné atributy v přihlášce naklikáte (většina věcí podrobněji popsaných v pravidlech je shodná z loňskem).

  Kromě kategorie byste měli mít jasno v tom, zda budete chtít:

  • Večeři ve startovní hospodě: menu za 120,-, konkrétně vývar s nudlemi (samostatně 40,-) a/nebo hovězí guláš s knedlíkem (110,-) a/nebo těstovinový salát s kuřecím masem (110,-)
  • Na občerstvovací kontrole točené pivo (30,-)
  • Spaní v cíli: ubytování ve vytápěných chatkách v Camp Vary na Vítkově vrchu, případně přímo v hotelu Vítkova hora (opět platí, že můžete spát už od soboty od rána, takže vlastně dvě vyspání:). Cena ubytování v chatkách je 300 Kč za os./noc + 35 Kč poplatek z pobytu bez snídaně. Noc v hotelu stojí 990 Kč za os./noc + 35 Kč poplatek z pobytu se snídaní. Snídani můžete dokoupit na místě za 200 Kč. Abychom si ušetřili složité mailování (a mně vymýšlení) kdo kde a s kým, budete mít po odeslání přihlášky možnost se sami zapsat do speciální samoobslužné tabulky na pokoj který si vyberete (a bude ještě volný). Proto se prosím domluvte předem, s kým budete chtít sdílet pokoj. Pokoje jsou dvou- až čtyř-lůžkové, chatky jsou vytápěné, s vlastním soc.zařízením.

  V ceně startovného (400,-) je kromě pokrytí všech organizačních nákladů, žetonů a medailí i startovní pivo a osvědčená společná páteční doprava busem z cíle na start.

  I tentokrát bude startovní listina omezena na 100 osob. A pokud máte letošní Můry v časovém konfliktu s jinou neodkladnou událostí, zvažte účast na testování trati, které může proběhnout víkend před oficiálním termínem. Kdo si chce noční trasu užít aspoň takto a pomoci skvělému průběhu závodu bez nechtěných pastí na můry, ať se mi ozve mailem. Předem díky.

  18.3.2022 6:38

  Už za 3 týdny ve 21:00 zahájí startovní piva již dvanácté putování temnou krajinou. A tak je na čase zveřejnit termín spuštění přihlášek.

  Dobře si ohlídejte pondělí 28.3.2022 22:00, protože startovní listina opět pojme jen prvních 100 přihlášených.

  Mezitím můžete z medaile tipovat letošní cíl.

  Další upřesňující informace budou následovat v týdnu před spuštěním přihlášek.  13.2.2022 17:34

  Dalších Nočních můr se letos dočkáme už po půl roce od posledního výjimečně podzimního ročníku!

  Poznačte si do kalendáře nejdůležitější letošní termín: 8.4.2022.

  Startovní piva budou natočena tradičně ve 21:00 v místě posledního cíle v penzionu Stará pošta v Bečově nad Teplou (mapa).

  To je to podstatné, co zatím potřebujete vědět, další informace budou postupně následovat. Na domovské můří stránce mury.play-map.com už se vám odpočítává čas.

  5.10.2021 8:38

  Jedenáctý, třikrát odložený ročník je za námi. Výsledky jsou na svém místě (na konci je odkaz na výsledky tipovačky), postupně budou přibývat i fotky. Máte-li zajímavé fotky, pošlete mi prosím link nebo samotné fotografie, budu je postupně doplňovat.

  Vaše postupy z trackerů jsou kompletně nataženy do PlayMapu, zpřesnit je můžete nahráním logů z vašich zařízení (přes odkaz vpravo nahoře). Follow me lze využít ke zobrazení pořadí na jednotlivých kontrolách (nejzajímavější je asi občerstvovačka :) - klikněte na příslušnou kontrolu a objeví se její mezičasy detekované ze záznamů trackerů. Po kliknutí na tým zase vidíte jeho mezičasy na jednotlivých kontrolách.

  V některém z blízkých večerů ještě vytvořím pro stálou vzpomínku popis letošní trasy, který doplní ty minulé.

  Děkuji vám všem za účast a vaše obdivuhodné výkony fyzické i psychické :-), skvělou atmosféru, a hlavně za všechny děkovné maily a příspěvky v můřím fóru, díky kterým víme že ta hromada práce s přípravami nebyla zbytečná.

  Děkuji své rodině za skvělý servis na občerstvovačce, Zbyňkovi / ShocArtům za papír a data pro mapu, penzionu Stará pošta za kvalitní servis a starostovi Krásna Josefu Havlovi za poskytnutí zázemí rozhledny.

  Zatím se mějte krásně.
  Na viděnou na jiných hezkých akcích nebo nejpozději za půl roku v Bečově u startovního piva.

  30.9.2021 20:48

  Pár posledních důležitých informací před startem.

  Díky prostoru pro letošní okružní ročník se podařilo vměstnat mapu do měřítka 1:40000, jako vždy je formát cca.A3, na voděodolném Pretexu. Přineste si s sebou papír (A5 stačí) a tužku, abyste si mohli pár údajů na trase poznamenat, nebo nějaký fix píšící na pretex a psát si přímo na rub mapy.

  Parkování pro ubytované ve Staré poště je možné přímo u penzionu, ostatní, nebo ti co se nevejdou, můžou stát naproti na městském parkovišti.
  Ubytovaní v penzionu U zámku mají zdarma nárok na parking na jejich vyhrazených místech na náměstí (dle instrukcí recepce). Ovšem jsou to místa k pokojům, které máme zarezervované až od soboty, takže prosím nechte auta také na parkovišti naproti Staré poště a ten kopec si vyjeďte autem až po závodě.
  Na měststkých parkovištích jak u cílového penzionu, tak na náměstí jsou parkovací hodiny platné přes den, předloni platila informace, že Bečov nemá nikoho kdo by to kontroloval, letos už to prý jisté není, myslím že cena nebude ale nijak přemrštěná.
  Oba penziony mají hosty bydlící ještě z pátku na sobotu, takže ubytovat se můžete v obou případech od soboty ráno. Věci si proto nechte ve svých autech, ti co přijedou vlakem či jinak, je můžou dát ke mě na pokoj.

  Polévka a nějaké další občerstvení pro vítěze a jeho následovníky se bude v sobotu podávat přibližně od osmi hodin.

  Vyhlášení je plánováno na sobotu 18:00 - v sále cílového penzionu. Snad už budou všichni v cíli.

  Ještě jednou věcí bude letošní ročník jiný - máme k dispozici systém Follow me, který umí zobrazit aktuální pozice (a prošlé trasy) závodníků na mapě. Takže každý, komu přepošlete adresu follow.me.cz/tracking/NM2021, může on-line sledovat pohyb váš i všech ostatních, ať už to budou vaši blízcí, kámoši či celé fankluby, případně ti co se nemohli zúčastnit, ať z toho taky něco mají. Na uvedené adrese je vše připravené, ale zatím nedostupné, stránka se zpřístupní během rozdávání map před závodem, takže na ní budou vidět i všechny (veřejné) kontroly, které jsou na mapě. Malá ukázka pro představu je zde nebo zde (kontrola je vykonstruovaná z předloňských Můr, časy jsou reálné z letošního testování trasy). U prezentace spolu s mapou obdržíte i malou bezobslužnou krabičku - již zapnutý tracker, který mi pak při zápisu do cílové listiny odevzdáte.

  27.9.2021 07:48

  I letos je připraveno 26 originálních medailí pro ty nejrychlejší z vás. Ale ještě je jedna navíc - můžete jí získat v tradiční tipovačce umístění kontrolních bodů.

  Posílat můžete až 9 tipů (i letos je cílem si z lesa přinést 9 žetonů), započítány budou všechny trefy do kontrol veřejných i tajných.

  Parametry tratí nijak nevybočují z můřího standardu: (pořadí kontrol je volitelné, uvedena nejkratší varianta):

  • Běžci - 37 920 m vzdušnou čarou (celkem 20 kontrolních bodů)
  • Chodci - 34 210 m vzdušnou čarou (celkem 17 kontrolních bodů)

  Byly i znatelně delší ročníky, ovšem když se zadíváte na mapu, kolik se do Bečova sbíhá údolí a vzpomenete si čím že je letošní trasa odlišná od všech minulých, zjistíte, že úplně lehká nebude.

  Inspiraci lze čerpat i z mapy předchozích ročníků a nebo poetické popisy minulých tras.

  Trasa vás opět zavede na ty nejkrásnější místa na mapě vyznačená modře, hnědě, černě i zeleně. A možná přijde i stromořadí :)
  Těšte se!

  21.9.2021 00:48

  Startovku jste opět zaplnili bleskově a většina z vás už má i zaplaceno. Kdo tak neučinil, má na to ještě trochu času - přesně do čtvrtka 23.9.2021 22:00, kdy provedu čistku neplatičů ve startovce a tím uvolníme místo pro náhradníky (ti se mohou stále ještě hlásit do pořadníku mailem).

  Pak je tu ještě jedna možnost pro ty, kteří si Můry v termínu 1.října doma neprosadili :-), nebo prostě musejí být jinde než na Můrách. V tuto neděli 26.9.ve 21:00 si dá Kepič ve Staré poště startovní pivo a vyrazí do tmy jako beta-tester trati. Pokud někdo nemůže přijet 1.10., ale chtěl by si zažít noční můří výlet aspoň individuálně jako tester, napište mi, domluvíme se.

  13.9.2021 16:14

  Dnes ve 22:00 se ukáže, zda budete ve stovce vyvolených, kteří si můžou užít nezapomenutelné temné dobrodružství zvané Noční můry.

  Zatím můžete rozmyslet, které volitelné atributy v přihlášce naklikáte (většina věcí podrobněji popsaných v pravidlech je shodná z loňskem).

  Kromě kategorie byste měli mít jasno v tom, zda budete chtít:

  • Večeři ve startovní hospodě: menu za 120,-, konkrétně vývar s nudlemi (samostatně 40,-) a/nebo hovězí guláš s knedlíkem (110,-) a/nebo těstovinový salát s kuřecím masem (110,-)
  • Na občerstvovací kontrole točené pivo (30,-)
  • V cíli: ubytování v penzionu Stará pošta v Bečově nad Teplou (opět platí, že můžete spát už od soboty od rána, takže vlastně dvě vyspání:). Cena ubytování je 550 Kč za os./noc se snídaní. Kapacita penzionu se od předloňska navýšila (o patro) na 37 lůžek, a pro ty co se nevejdou máme stejně jako předloni předběžnou rezervaci i v penzionu U zámku na náměstí v Bečově (460m od cíle) za stejnou cenu. Abychom si ušetřili složité mailování (a mně vymýšlení) kdo kde a s kým, budete mít po odeslání přihlášky možnost se sami zapsat do speciální samoobslužné tabulky na pokoj který si vyberete (a bude ještě volný). Proto se prosím domluvte předem, s kým budete chtít sdílet pokoj. Pokoje jsou jedno- až čtyř-lůžkové (některé spojené do "rodinných" dvojpokojů s jedním soc.zařízením). Bude i možnost spát na zemi ve vlastním spacáku, pokud se tak domluví třeba partička 5 lidí a zaberou jen třílůžák (kapacita míst na zemi bude ještě před spuštěním přihlášek v tabulce aktualizována podle informací od majitelky penzionu). Kdyby někdo chtěl opravdu ušetřit, je tu i možnost spaní ve vlastním stanu v zahradě penzionu (100 Kč za stan, placeno až na místě).

  Samozřejmě platí, že je třeba řádně prodiskutovat průběh závodu a oslavit přežití a že účast na večerní společenské části závodu je pro každou Noční můru minimálně slušností :).

  30.8.2021 8:18

  Dny se povážlivě zkracují a tak se začínají objevovat náznaky nervozity v můří komunitě :-)

  Termín 1.října 2021 platí a protože volby jsou v kalendáři až za ním, věřím, že další covidle už nám do toho nikdo nehodí. Letošní můry budou ale stejně poněkud výjimečné. Dvě vlny karantén a omezení letošní cílový penzion bohužel nepřežil a nová majitelka právě rozjíždí celkovou rekonstrukci. Vhodné cílové objekty v okolí prakticky nejsou a tak abych nemusel zahodit většinu naplánované trasy, vyšlo z toho řešení v podobě výjimečného okružního ročníku z Bečova do Bečova. Penzion Stará pošta, kde jsme předloni končili, tedy bude nejenom letošním startem, ale i cílem.

  Nejdůležitější informací je teď ale pondělí 13.9.2021 22:00, kdy budou spuštěny přihlášky. Kapacita závodu bude opět omezena na 100 lidí, tak to nepropásněte. Další informace budou včas následovat.

  6.4.2021 21:48

  Dlouho jsem zvažoval, zda ty loňské odložené Noční Můry dát letos na jaře radši bezkontaktně než vůbec ne. Po dlouhých diskuzích s některými z vás nakonec zvítězila varianta je ještě trochu odložit a věřit, že na podzim to půjde nějak důstojněji a normálněji.

  Rozhodně si tedy poznamenejte termín 1.10.2021. Další informace budou v předstihu následovat, až se začnou dny znatelně krátit a noci prodlužovat.

  Malou jarní náplastí a příležitostí aspoň trochu víc se proběhnout s mapou můžou být Skrýše na Plzeňsku konané netradičně bezkontaktně, zato s tradičním motem Kompas versus GPS.

  8.10.2020 6:54

  Asi jedinou možnost proběhnout se současně na jedné větší mapě nabízí zasloužilá noční můra Tojnárek - přes všechna úskalí pořádá v lehce uzpůsobené formě HROBy na severozápadu Čech. Tak držme palce ať mu / nám do toho někdo nehodí další a horší covidle.

  Ve fóru přibyl příspěvek s jedním prima nápadem na stínovou individuální noční akci - když už se nemůžeme sejít všichni najednou, možná aspoň takto a každý někde jinde a po svém. Inspirujte se, diskutujte a rozvíjejte nápady. (Před přidáním příspěvku vizte noticku v horní části stránky).

  29.9.2020 8:58

  Letos nám není přáno. Ani v náhradním termínu nebudou povoleny akce pro více lidí.

  Jakákoliv alternativní bezkontaktní varianta by Můry degradovala na výlet po keškách, a to jsme odmítli už na jaře. Proto se dnes přihlášky neotevřou a Noční můry jsou v roce 2020 definitivně zrušeny.

  Doufejme, že nejpozději na jaře už to půjde. Na shledanou v lepších časech.

  14.9.2020 19:58

  Vážené noční můry,

  Přípravy akce jsou v plném proudu, za necelých 5 týdnů odstartuje náš noční výlet temnými lesy - platí zjara odložený termín startu 16.10.2020 21:00 (pokud nám tedy zase nezakážou hospody).

  Poznamenejte si důležitý okamžik: spuštění přihlášek nastane v úterý 29.9.2020 ve 22:00. Přihlášení do závodu i ubytování je třeba provést znovu, ale vše zůstává stejné jako na jaře:

  • Večeře ve startovní hospodě: vývar s nudlemi (40,-) a/nebo hovězí guláš s knedlíkem (100,-) a/nebo těstovinový salát s kuřecím masem (100,-)
  • Na občerstvovací kontrole točené pivo (25,-)
  • Spaní v cíli: V cílovém penzionu je na pokojích jen 22 lůžek, zato je celkem dost míst na půdě ve vlastním spacáku. Opět platí, že můžete spát už od soboty od rána, takže vlastně dvě vyspání:) Kdo dá přednost posteli a nestihne jí včas zamluvit v cíli, je tu ještě předběžná rezervace pro můry přímo v centru Slavkova v penzionu U muzea. Abyste nemuseli k absolvovaným můřím kilometrům přidávat v sobotu večer ještě další, bude v pohotovosti místní taxík. Pak je tu ještě nejlevnější varianta - ve vlastním stanu vedle cílového penzionu. K zamlouvání spaní všech variant opět poslouží osvědčená rezervační tabulka, kde je vše vidět i s cenami. Zatím si osvěžte postup rezervace (v tabulce je návod), který bude k použití po spuštění přihlášek. Výjimkou jsou skupinky, které se domluví, že k sobě na pokoj vezmou další kamarády ve spacáku (ve sloupci H je vidět kolik se jich kam vejde), ti se můžou napsat do komentáře předem (i bez variabilního symbolu z přihlášky) a budou mít spaní na pokoji jisté už před spuštěním přihlášek.

  I tentokrát bude startovní listina omezena na 100 osob. Kdyby situace přeci jen nedovolovala akci uspořádat, budu zaplacené startovné opět kompletně vracet na vaše účty.

  A pokud máte podzimní Můry v časovém konfliktu s jinou neodkladnou událostí, zvažte účast na testování trati, které proběhne víkend před oficiálním termínem. Kdo si chce noční trasu užít aspoň takto a pomoci skvělému průběhu závodu bez nechtěných pastí na můry, ať se mi ozve mailem. Předem díky.

  19.3.2020 21:48

  Dnes měla proběhnout čistka startovní listiny od neplatičů a případné doplnění náhradníků. Bohužel to ale dopadlo jinak a startovní listinu jsem vyčistil kompletně od všech!

  Zvažovali jsme naprosto bezkontaktní variantu Nočních můr - bez autobusů, bez hromadného startovního piva, bez vyhlášení vítězů a bez cílové hospody - zbyla by vlastně jen ta trasa na mapě a skrýše v lese. Ale nakonec jsme od takto zásadně osekané akce upustili, i vzhledem k ohlasům od některých můr, že by to prostě nebylo ono. Že nechtějí jezdit takovou dálku, aby se s nikým z ostatních neviděli, přišli o hromadné startovní pivo, čelovky, co vás ve tmě dohánějí v lese, setkání s ostatními v cíli...

  Takže startovní listina je kompletně vyprázdněna a připravena na náhradní termín, kterým bude: 16.10.2020.

  Všechny příchozí platby vám posílám kompletně zpět. S předstihem před závodem se dozvíte termín nových přihlášek.

  Na viděnou ještě letos na podzim.

  10.3.2020 23:46

  Limit 100 nočních můr na jeden ročník dnes nabyl nečekaného významu. Zachránil, alespoň prozatím, letošní konání celé akce vůbec.

  Pokud nařízená omezení zůstanou v aktuálním rozsahu, nic konání závodu nebrání a můžeme si to užít se vším všudy tak jak jsme zvyklí.

  Počítat však musíme i s tím, že do termínu závodu přijdou další omezení (Slováci už zakázali jakékoli akce plošně). S Kepičem jsme promýšleli různé scénáře a chceme vás ujistit, že o Noční můry letos rozhodně přijít nehodláme. V lese se virů bát nemusíme!

  Pro představu možných úprav by to mohlo vypadat takto:

  • dopravu mezi cílem a startem si obstaráte po domluvě sami ve skupinkách - vyloučíme autobus
  • start proběhne v časovém limitu 2 - 3 hodin, podle toho kdo kdy dorazí - vyloučíme velkou skupinu na startu
  • vyhlášení jednotlivých kategorií proběhne v momentě kdy třetí (bronzový) v pořadí dorazí do cíle - vyloučíme velkou skupinu při vyhlašování
  • ti co to nemají domů daleko mohou následně odjet - omezíme počet těch co zůstanou

  Samozřejmě jsou to body zatím jen pracovní verze jedné z nejhorších variant. Nic není nemožné a když vás neodradil Podhorní vrch, věříme že ani virus vás neodradí :-). Pokud byste se nakonec rozhodli svou účast přehodnotit, startovné bude vráceno.

  10.3.2020 8:06

  Kapacita startovní listiny byla včera poprvé vyčerpána za rekordních 9 minut od spuštění přihlášek. Po odstranění duplicitních přihlášení dostali šanci ještě 3 závodníci a krátce po půl hodině od spuštění bylo plno!

  Šťastným výhercům kvalifikace gratuluji a prosím je o zaplacení startovného + dalších atributů dle přihlášky do týdne. Stav plateb ve startovní listině budu postupně aktualizovat. Finální předčistková kontrola příchozích plateb na můřím účtu proběhne ve čtvrtek 19.3.2020 ve 22:00. Neplatící přihlášení v tom momentě zmizí ze startovky a jejich místa doplní náhradníci.

  Ti, kteří se nestihli přihlásit, mi můžou napsat mail pro zařazení na seznam náhradníků, budu vás řadit do fronty, třeba na vás dojde :-).

  Ještě je tu jedna šance pro ty, kterým nevyhovuje letošní termín můřího závodu. Mohou se zúčastnit testování trati, které proběhne víkend před oficiálním termínem. Kdo si chce noční trasu užít aspoň takto a pomoci skvělému průběhu závodu bez nechtěných pastí na můry, ať se mi ozve mailem. Předem díky.

  6.3.2020 12:06

  V pondělí ve 22:00 to vypukne! Bude zahájen prolog letošních Můr - spuštění přihlášek.

  Místo letošního cíle prozrazuje zbrusu nový Kepičův banner na aktualizovaném můřím webu. Cílem bude letos Penzion Puleček v Horním Slavkově (mapa).

  Zatím můžete rozmyslet, které volitelné atributy v přihlášce naklikáte (většina věcí podrobněji popsaných v pravidlech je shodná z loňskem).

  Kromě kategorie byste měli mít jasno v tom, zda budete chtít:

  • Večeři ve startovní hospodě: vývar s nudlemi (40,-) a/nebo hovězí guláš s knedlíkem (100,-) a/nebo těstovinový salát s kuřecím masem (100,-)
  • Na občerstvovací kontrole točené pivo (25,-)
  • Spaní v cíli: Letos to bude malinko složitější. V cílovém penzionu je na pokojích jen 22 lůžek, zato je celkem dost míst na půdě ve vlastním spacáku. Opět platí, že můžete spát už od soboty od rána, takže vlastně dvě vyspání:) Kdo dá přednost posteli a nestihne jí včas zamluvit v cíli, je tu ještě předběžná rezervace pro můry přímo v centru Slavkova v penzionu U muzea. Abyste nemuseli k absolvovaným můřím kilometrům přidávat v sobotu večer ještě další, bude v pohotovosti místní taxík. Pak je tu ještě nejlevnější varianta - ve vlastním stanu vedle cílového penzionu. K zamlouvání spaní všech variant opět poslouží osvědčená rezervační tabulka, kde je vše vidět i s cenami. Zatím si osvěžte postup rezervace (v tabulce je návod), který bude k použití po spuštění přihlášek. Výjimkou jsou skupinky, které se domluví, že k sobě na pokoj vezmou další kamarády ve spacáku (ve sloupci H je vidět kolik se jich kam vejde), ti se můžou napsat do komentáře předem (i bez variabilního symbolu z přihlášky) a budou mít spaní na pokoji jisté už před spuštěním přihlášek.

  V ceně startovného je kromě pokrytí všech organizačních nákladů, žetonů a medailí i startovní pivo a osvědčená společná páteční doprava busem z cíle na start.

  1.3.2020 22:26

  Je na čase zveřejnit zásadní okamžik pro vstup do letošních Nočních můr.

  Pozor, kvalifikační webové předkolo odstartujeme už v pondělí 9.3.2020 ve 22:00. Tento moment si dobře ohlídejte, protože startovní listina opět pojme maximálně 100 přihlášených.

  Další upřesňující informace budou do pár dnů následovat, abyste věděli do čeho jdete.

  3.2.2020 17:58

  Zima je chorá a tak se už pomalu začíná probouzet hmyz. A protože teplo je i v noci tak i noční můry!

  Zapište si do svých kalendářů termín 3.dubna 2020. Toho dne ve 21 hodin opět vyletí můří roj již pojedenácté světlu vstříc.

  Odstartujeme tradičně startovním pivem v místě minulého cíle v penzionu Stará pošta v Bečově nad Teplou.

  To je to podstatné, co zatím potřebujete vědět, další informace budou postupně následovat. Na domovské můří stránce mury.play-map.com už se vám odpočítává čas.

  3.2.2020 8:51

  Spuštěn web pro jedenáctý ročník závodu Noční můry. Enjoy!

  17.4.2019 0:40

  Vážené noční můry,

  Jubilejní 10.ročník je historií. Nejen výsledky, ale už i nějaké fotky a postupy jsou na svých místech. Máte-li zajímavé fotky, pošlete mi prosím link nebo samotné fotografie, budu je postupně doplňovat.

  Kepič si dal tu práci a vytvořil pro stálou vzpomínku skvělý multimediální popis trasy letošního ročníku.

  Tradičně zůstaly v cíli nějaké ztráty a nálezy - buzola a jedna rukavice, zřejmě dámská slabá černá.

  Děkuji vám všem za účast, skvělou atmosféru, a hlavně za všechny děkovné maily a krásné příspěvky v můřím fóru, díky kterým víme že ta práce s přípravami nebyla zbytečná. Díky tomu bude naším cílem, aby za rok noční můry opět vyletěly světlu vstříc! :)

  Děkuji své rodině za skvělý servis na občerstvovačce, Kepičovi za parádní trasu, děkuji Zbyňkovi za papír a data pro mapu a kastelánu Tomáši Wizovskému za možnost umístit poslední skrýš do areálu hradu a zámku Bečov.

  Zatím se mějte krásně.
  Na viděnou na jiných hezkých akcích nebo nejpozději za rok v Bečově u startovního piva.

  11.4.2019 22:06

  Vážené noční můry,

  zřejmě poslední novinka před startem.

  Na trase se vám bude hodit možnost si něco napsat, vemte s sebou papír a něco na psaní, nejlépe tenký lihový fix.

  Připomínám časy odjezdů busu:

  • pátek 18:00 - první bus z cíle na start
  • pátek 19:00 - druhý bus z cíle na start

  Doporučuji busem na start vyrazit již komplet v závodním, případná příruční zavazadla určená k přepravě ze startu do cíle by se měla vejít do jednoho osobního auta, tak prosím minimalizovat.

  Parkování pro ubytované ve Staré poště je možné přímo u penzionu, ostatní, nebo ti co se nevejdou, můžou stát naproti na městském parkovišti.
  Ubytovaní v penzionu U zámku mají zdarma nárok na parking na jejich 4 vyhrazených místech na náměstí (u pošty, červený řetěz) + na 3 za radnicí (tam vás nejlépe nanaviguje paní z penzionu). Ovšem jsou to místa k pokojům, které máme zarezervované až od soboty, takže bude asi nejlepší zůstat také na parkovišti naproti Staré poště a ten kopec si vyjet autem až po závodě).
  Oba penziony mají kupodivu plno i v noci z pátku na sobotu, takže ubytovat se můžete v obou případech od soboty 9:00. Věci si proto nechte ve svých autech, ti co přijedou vlakem či jinak, je můžou dát ke mě na pokoj.

  Na měststkých parkovištích jak u cílového penzionu, tak na náměstí jsou parkovací hodiny platné přes den, ale nezávisle na sobě mi majitelé obou penzionů řekli, že Bečov nemá nikoho kdo by to kontroloval, takže můžeme bez obav tato místa využít.

  Snídaňové menu pro vítěze a jeho následovníky (včetně horké polévky a chlazeného piva) se bude v sobotu podávat od 7:00 :).

  Vyhlášení je plánováno na sobotu 18:00 - v sále cílového penzionu. Snad už budou všichni v cíli.

  Na mapě ani letos není tel.číslo pro případ nouze. Proto si ho radši zaznamenejte už teď: 724080772 - pro použití jen v případě ohrožení života!

  9.4.2019 22:10

  Vážené noční můry,

  zatímco my s Kepičem už víme o trase vše, vy si musíte ještě pár hodin počkat.
  A nebo nakoukávat prostor v okolí Teplé a Bečova na mapě a tipovat, kde budou kontroly.

  Posláním tipů na kontrolní body můžete zvýšit svou šanci na získání unikátní medaile, skoro stejné jako dostanou vyhlášení závodníci! Posílat můžete až 9 tipů (i letos je cílem si z lesa přinést 9 žetonů), započítány budou všechny trefy do kontrol veřejných i tajných.

  Parametry tratí jsou následující (pořadí kontrol je volitelné, uvedena nejkratší varianta):

  • Běžci - 39 491 m vzdušnou čarou (celkem 18 skrýší)
  • Chodci - 34 183 m vzdušnou čarou (celkem 12 skrýší)

  Opět na vás čekají ty nejlepší chuťovky, špeky i pořádná sousta z tohoto kousku zeměkoule. A možná přijde i stromořadí :).
  Inspirací k tipování může být historická můří mapa a nebo poetické popisy tras předchozích ročníků.

  A pro ukrácení čekání na pátek nad mapou ještě jedna hádanka nejen pro Varáky: co že to bylo před rokem za vodu Starého rybníka, která vám ukázala jak se za zdi kláštera proniká?

  21.3.2019 23:49

  Vážené noční můry,
  Kapacita startovní listiny byla opět prakticky vyčerpána za méně než hodinu od spuštění přihlášek. Po odstranění duplicitních přihlášení dostali šanci ještě 3 závodníci a krátce po 23.hodině bylo plno.

  Šťastným výhercům kvalifikace gratuluji a prosím je o zaplacení startovného + dalších atributů dle přihlášky do týdne. Stav plateb ve startovní listině budu postupně aktualizovat. Finální předčistková kontrola příchozích plateb na můřím účtu proběhne ve čtvrtek 28.3.2018 ve 22:00. Neplatící přihlášení v tom momentě zmizí ze startovky a jejich místa doplní náhradníci.

  Ti, kteří se nestihli přihlásit, mi můžou napsat mail pro zařazení na seznam náhradníků, budu vás řadit hezky do fronty, třeba na vás dojde :-).

  20.3.2019 7:58

  Zítra, tj.ve čtvrtek 21.3.2019 ve 22:00 odstartuje prolog letošních Můr - spuštění přihlášek.

  K tomu se bude hodit pár zajímavých informací, abyste mohli rozmyslet, co vše si v přihlášce zvolíte:

  • Ve startovní hospodě večeři (kam nás z cíle před závodem dopraví autobus): hovězí vývar s masem a nudlemi (30,-) a (nebo) hovězí guláš s chlebem (100,-)
  • Na občerstvovací kontrole pivo (pravděpodobně točené:)(25,-)
  • V cíli: ubytování v penzionu Stará pošta v Bečově nad Teplou (opět platí, že můžete spát už od soboty od rána, takže vlastně dvě vyspání:). Cena ubytování je 525 Kč za os./noc se snídaní. Kapacita penzionu je ovšem jen 27 lůžek, takže pro ty později přihlášené máme předběžnou rezervaci i v penzionu U zámku na náměstí v Bečově (460m od cíle). Abychom si ušetřili složité mailování (a mně vymýšlení) kdo kde a s kým, budete mít po odeslání přihlášky možnost se sami zapsat do speciální samoobslužné tabulky na pokoj který si vyberete (a bude ještě volný). Proto se prosím domluvte předem, s kým budete chtít sdílet pokoj. Pokoje jsou jedno- až čtyř-lůžkové (některé spojené do "rodinných" dvojpokojů s jedním soc.zařízením). Kdyby někdo chtěl opravdu ušetřit, je tu i možnost spaní ve vlastním stanu v parku penzionu (100 Kč za stan, placeno až na místě).

  V ceně startovného (300,- Kč) je kromě pokrytí všech organizačních nákladů, map, žetonů a medailí i startovní pivo a osvědčená společná páteční doprava busem z cíle na start.

  Samozřejmě platí, že je třeba řádně prodiskutovat průběh závodu a oslavit přežití a že účast na večerní společenské části závodu je pro každou Noční můru minimálně slušností :).

  Už jen připomenu, že loni se startovní listina zaplnila za necelou hodinu! Po naplnění kapacity 100 závodníků se přihlášky automaticky uzavřou a pak už máte šanci jen jako náhradníci.

  10.3.2019 23:48
  Startovní piva se začnou točit za méně než 33 dnů, a tak je na čase zveřejnit zásadní okamžik pro vstup do letošních Nočních můr.

  Přihlášky se otevřou druhý jarní den: ve čtvrtek 21.3.2019 ve 22:00. Počet účastníků bude opět omezen na 100, takže to neprošvihněte.

  Místo letošního cíle prozradí nový jubilejní Kepičův banner na webu Můr.

  Další detailní informace se dozvíte s předstihem před spuštěním přihlášek.

  14.1.2019 17:58

  Vážené noční můry,

  S potěšením oznamuji, že i letos na jaře Noční můry znovu ožijí a již podesáté vylétnou do tmy rannímu světlu vstříc.

  Milníkem letošního kalendáře je letos termín: 12.4.2019.

  Startovní pivo se bude točit v místě posledního cíle v Klášteře Teplá (mapa).

  To je to podstatné, co zatím potřebujete vědět, další informace budou postupně následovat. Na domovské můří stránce mury.play-map.com už se vám odpočítává čas.

   

  14.1.2019 8:51

  Spuštěn web pro desátý ročník závodu Noční můry. Enjoy!

  12.4.2018 8:55

  Vážené noční můry,

  Ještě si dovolím jeden můří spam.

  Nedalo mi to a nakonec se mi povedlo do Play-map přidat možnost zobrazit i další doplňkové mapy. Takže když si přiblížíte Domaslavičky, zobrazíte log(y), můžete se podívat jak jste bloudili v minulosti. :) Myš nad přepínačem 'mapa závodu: zap./vyp.' zobrazí možnosti přepínání map, nejdřív je dobré vypnout velkou mapu závodu.

  Teď už je to myslím jasné. Uznávám, že 'nehne se ploutev v rybníčku na návsi' - protože ten už tam právě není, je poněkud větší abstrakce.

  Ale s Kepičem jsme včera vymysleli, jak takové pasti "těžší než mínil stavitel" budeme napříště silně eliminovat. Tak uvidíme.

  Mějte se krásně

  Vaše Noční můra.


  11.4.2018 7:55

  Vážené noční můry,

  Při památce smrku odpraveného krátce před závodem (a tak jste přišli o jednu kontrolu za Sv.Vojtěchem /8a -> 8b/ - cvičně si můžete najít na mapě) posílám snad poslední novinku Nočních můr 2018.

  Kromě postupů jsou na webu i výsledky (na jejich konci odkaz na výsledky tipovačky).

  Celou letošní trasu včetně můří poezie si můžete kdykoli připomenout v popisu trasy.

  Doplněna je i fotogalerie. Máte-li zajímavé fotky, pošlete mi prosím link nebo samotné fotografie, budu je postupně doplňovat.

  Letošní ztráty a nálezy tvoří jedna čelovka a také jedna powerbanka (komu chybí, nechť mi napíše).

  Děkuji všem za účast a skvělou atmosféru a gratuluji k obdivuhodným výkonům jak fyzickým, tak psychickým :). Děkuji Fílovi za namalování pár obrázků kontrol, Áďovi a své ženě Peťě za hlídání vchodu do podzemí a své ženě vůbec za to, že mě má ráda jako psa (dá mi nažrat a pustí mě ven - na průzkum můřího terénu :). Děkuji Zbyňkovi Krejčíkovi za data a papír na mapy. Panu Kozákovi za to že nás pustil do sklepení kláštera a zaměstnancům hotelu Klášter Teplá za péči v cíli.

  Na viděnou nejpozději za rok.

  Vaše Noční můra.


  6.4.2018 0:25

  Poslední novinka před startem.

  Ti co si zaplatili ubytování, si mohou dát věci do pokojů hned v pátek po příjezdu na místo cíle. Checkin na pokoje bude probíhat plně v režii recepce hotelu, paní recepční už má váš seznam včetně poznámek kdo s kým. Případná další přání na spolunocležníky a vůbec všechny záležitosti ohledně ubytování řešte prosím rovnou s ní. Neubytovaní nechť si nechají věci ve svých vozidlech. Parkovat můžete na prostorném parkovišti přímo před hotelem.

  Připomínám časy odjezdů busu:

  • pátek 18:00 - odjezd první skupiny z cíle na start
  • pátek 19:00 - odjezd druhé skupiny z cíle na start

  Doporučuji busem na start vyrazit již komplet v závodním, případná příruční zavazadla určená k přepravě ze startu do cíle by se měla vejít do jednoho osobního auta, tak prosím minimalizovat.

  Vyhlášení je plánováno na sobotu 18:00 - v pivnici hotelu vyhrazené jen pro nás. Snad už budou všichni v cíli.

  Na fóru přibyly nějaké návrhy na spolujízdu do Teplé, třeba se vám budou hodit.

  Mapa je opět vytištěná na voděodolném papíru Pretex. Tradičně využíváme data ShocArtu - měřítko 1:50000, rozměrem necelá A3.

  Na mapě letos není tel.číslo pro případ nouze. Proto si ho radši zaznamenejte už teď: 724080772 - pro použití jen v případě ohrožení života!

  Na viděnou na startu se těší

  Vaše Noční můra.


  4.4.2018 1:15

  Zkontrolujte své čelovky, protože tma má být podle předpovědi celou noc. Komu čelovka už vypověděla službu, tak si můžete na prezentaci za 50kč půjčit jednu výkonnou čelovku Lucifer. K zapůjčení bude omezený počet čelovek Lucifer M3-M5 a Lucifer S, ptejte se po týmu Čelovky Lucifer. Svit, výdrže a další informace o čelovkách najdete zde

  Rozmyslete, v čem ponesete to nejcenější - žetony. Byla by škoda je cestou k cíli poztrácet. Letos se možná bude hodit i kapsa (nebo mapník?) na papírky s popisky. Zvláště běžcům se může stát, že ponesou v jeden okamžik více než jeden a informace jak známo mají cenu zlata.

  Těšte se!

  22.3.2018 9:09

  Vážení přátelé,

  Možná jste zjistili (jako já:), že Noční můry už se FAKT rychle blíží.

  Fyzickou a hlavně mapařskou formu můžete poladit již tento víkend na Sudetském Tojnárkově bloudění, zvláště jeho první - noční etapě. Za zmínku stojí i nedělní etapa - na historické mapě z roku 1850! Pokud si nejste úplně jisti svou čelovkou, můžete si na této akci půjčit, vyzkoušet a případně i koupit výkonné čelovky od Lucifera (viz.novinky tamtéž).

  I letos je připraveno 26 originálních medailí pro ty nejrychlejší z vás. Máte-li třeba drobnou nejistotu, že mezi nimi nebudete, můžete si zisk medaile zajistit výhrou v tradiční tipovačce umístění kontrolních bodů.

  Posílat můžete až 9 tipů (i letos je cílem si z lesa přinést 9 žetonů), započítány budou všechny trefy do kontrol veřejných i tajných.

  Parametry tratí jsou podobné těm loňským (pořadí kontrol je volitelné, uvedena nejkratší varianta):

  • Běžci - 44203 m vzdušnou čarou (celkem 23 kontrolních bodů)
  • Chodci - 35199 m vzdušnou čarou (celkem 18 kontrolních bodů)

  Inspiraci lze čerpat i z aktualizované mapy předchozích ročníků, kde můžete zavzpomínat a vidět, jaký kus už Můry urazily od prvního vzlétnutí z Andělské hory.

  Trasa vás opět zavede na ty nejkrásnější ..., ..., ..., místa na mapě vyznačená modře, hnědě, ale i černě a zeleně. A možná přijde i stromořadí :)

  Těšíte se?

  Vaše Noční můra.


  20.3.2018 1:09

  Vážené noční můry,
  Kapacita startovní listiny byla vyčerpána hned včera ve 22:48:37, tzn.v rekordním čase pod jednu hodinu od spuštění přihlášek!

  Šťastným výhercům kvalifikace gratuluji a prosím je o zaplacení startovného + dalších atributů dle přihlášky do týdne. Stav plateb ve startovní listině se budu snažit aktualizovat minimálně obden. Finální předčistková kontrola příchozích plateb na můřím účtu proběhne v úterý 27.3.2018 ve 21:00. Neplatící přihlášení v tom momentě zmizí ze startovky a jejich místa doplní náhradníci.

  Nešťastníci, kteří se nestihli přihlásit, mi můžou napsat mail pro zařazení na seznam náhradníků, budu vás řadit hezky do fronty, třeba na vás dojde :-).

  Vaše Noční můra.


  19.3.2018 7:37

  Dnes ve 22:00 to vypukne! Bude zahájen prolog letošních Můr - spuštění přihlášek.

  Místo letošního cíle prozrazuje zbrusu nový Kepičův banner na aktualizovaném můřím webu.
  Cílem bude letos Klášter Teplá (mapa).

  Zatím můžete rozmyslet, které volitelné atributy v přihlášce naklikáte (většina věcí podrobněji popsaných v pravidlech je shodná z loňskem).

  Kromě kategorie byste měli mít jasno v tom, zda budete chtít:

  • Večeři ve startovní hospodě: vývar s nudlemi (30,-) a/nebo vepřový guláš s chlebem (60,-)
  • Na občerstvovací kontrole plechovku piva (20,-)
  • V cíli se vyspat na dvoulůžkovém pokoji se snídaní (za 495,- / osobu. Možná je i přistýlka na rozkládacím křesle za 300,- nebo naopak jednolůžkový pokoj za 550,-). Opět platí, že můžete spát už od soboty od rána, takže vlastně dvě vyspání:)

  Rozmyslete (domluvte se:) s kým chcete sdílet pokoj abyste to mohli dopsat do poznámky v přihlášce.

  V ceně startovného je kromě pokrytí všech organizačních nákladů, žetonů a medailí i startovní pivo a osvědčená společná páteční doprava busem z cíle na start.

  9.3.2018 18:51

  Vážení přátelé,

  Přesně za 4 týdny ve 21:00 zahájí startovní piva již deváté putování temnou krajinou.

  To je dobrý důvod ke zveřejnění termínu spuštění přihlášek.

  Dobře si ohlídejte pondělí 19.3.2018 22:00, protože startovní listina opět pojme jen prvních 100 přihlášených.

  Další informace budou následovat v týdnu před spuštěním přihlášek.

  16.1.2018 7:51

  Vážené noční můry,

  S potěšením oznamuji, že i letos na jaře Noční můry znovu ožijí a vylétnou do tmy rannímu světlu vstříc.

  Zápis do kalendáře z nejvýraznějších si zaslouží termín: 6.4.2018.

  Startovní pivo se bude točit v místě posledního cíle v penzionu U Jakuba ve Vidžíně (mapa).

  To je to podstatné, co zatím potřebujete vědět, další informace budou postupně následovat. Domovská můří stránka stále sídlí na adrese mury.play-map.com.

  Váš Lišaj Smrtihlav.
  15.1.2018 21:55
  Spuštěn web pro devátý ročník závodu Noční můry. Enjoy!
  20.4.2017 01:01

  Osmý ročník naší noční procházky je již definitivně minulostí.

  Na web byly doplněny postupy a výsledky (na jejich konci odkaz na výsledky tipovačky). Aby nezapadla Pekyho parádní poezie, díky Kepičovi máme zaarchivován i letošní popis trasy.

  Doplněna je i fotogalerie. Máte-li zajímavé fotky, pošlete mi prosím link nebo samotné fotografie, budu je postupně doplňovat.

  Tradičně zůstaly v cíli nějaké ztráty a nálezy a také jedna buzola (komu chybí, nechť mi napíše).

  Děkujeme všem za účast a gratulujeme k obdivuhodným výkonům jak fyzickým, tak psychickým :)

  Na viděnou nejpozději za rok.

  Vaše Noční můra.
  6.4.2017 22:30
  Zřejmě poslední novinka před startem.

  Ti co mají rezervované ubytování, nechť si zapamatují číslo svého pokoje z tabulky ubytovaných pro rychlejší odbavení při "check-inu" a předávání klíčů.

  Doporučuji busem na start vyrazit již komplet v závodním, případná příruční zavazadla určená k přepravě ze startu do cíle by se měla vejít do jednoho osobního auta, tak prosím minimalizovat.

  Ti co budou něčím logovat trasu, nezapomeňte vzít i potřebný kabel/USB-stick (případně ovladače), abychom tu vaší trasu dostali do PC na promítání postupů hned po vyhlášení.

  Vyhlášení je plánováno na sobotu 18:00 - v jídelně cílového penzionu. Snad už budou všichni v cíli.

  Tak na viděnou zítra!

  5.4.2017 8:10

  S ohledem na vaše přání a požadavky jsem sestavil tabulku ubytování. Své věci si butete moci dát na pokoje již v pátek odpoledne před odjezdem na start.

  Letošní novinkou je mapa na voděodolném papíru Pretex. Opět využíváme data ShocArtu - měřítko 1:50000, rozměrem o málo větší A3.

  Z lesa si odnesete suvenýry v podobě 9 žetonů (najdete-li je:), skrýší však bude díky tajným kontrolám víc, včetně té občerstvovací. Pořadí kontrol je volitelné, nejkratší varianty měří:

  • Chodci 35 km
  • Běžci 45 km

  Délky jsou samozřejmě vzdušnou čarou a před startem se od Pekyho dozvíte, kolik bude na trasách tajných (a občerstvovacích:) kontrol.

  Zde připomínám pravidlo, že s rozdáním závodních map začíná embargo na jakékoli jiné mapy (včetně těch on-line v mobilu), čili použít můžete právě jen tu mapu obdrženou na prezentaci (a žádné ortofoto!).

  Opět máme nějakou medaili navíc a tak vyhlašujeme nepovinnou tipovací soutěž. Tipy na kontrolní body posílejte přímo Pekymu, snad to zvládne(me) během soboty vyhodnotit. Posílat můžete až 9 tipů, započítány budou všechny trefy do kontrol veřejných i tajných.

  28.3.2017 8:21

  Kapacita startovní listiny byla v sobotu vyčerpána.

  Protože už se nám hlásí náhradníci, prosím přihlášené o zaplacení startovného + dalších atributů dle přihlášky. Stav plateb ve startovní listině se budu snažit aktualizovat minimálně obden. Finální předčistková kontrola příchozích plateb na můřím účtu proběhne v neděli 2.4.2017 ve 21:00. Neplatící přihlášení v tom momentě zmizí ze startovky a jejich místa doplní náhradníci.

  Nešťastníci, kteří se nestihli přihlásit, mi můžou napsat mail pro zařazení na seznam náhradníků, budu vás řadit hezky do fronty, třeba na vás dojde :-).
  22.3.2017 23:42

  Ve startovní listině je posledních 10 míst, takže pokud ještě váháte, už neváhejte a přihlašte se, dokud to jde.

  Letošní start se rychle blíží a tak je na čase trochu potrénovat. Ideálním tréninkem na skamarádění se s mapou budou tento víkend Skrýše - s tradičním motem Kompas kontra GPS.
  Můrám ještě bližší bude 31.3.–2.4.2017 Sudetské Tojnárkovo bloudění, zvláště jeho první - noční etapa. Za zmínku stojí i nedělní etapa - na historické mapě z roku 1850!

  A pokud už si plníte letní kalendář akcemi s mapou, nenechte si ujít červnové MČR v rogainingu v západním Krušnohoří. Netroufáte-li si přímo na celou 24hodinovku, 12tihodinové kategorie jsou načasovány na celou noc, takže téměř pokračování Můr.

  20.3.2017 8:48
  Dnes ve 22:00 to vypukne! A rozhodne se, jste-li hodni účasti v Nočních můrách :).
  K tomu posílám pár informací poodhalující letošní ročník.

  Letos využil Zlatého můřího pravidla Peky, nejlepší loňská Noční můra. Má pro nás připravenou vymazlenou trasu v parádních terénech mj.kolem Úterského potoka. Naznačoval něco o mapových vychytávkách, takže se máme určitě na co těšít !-) Délka trasy chodců je plánována na cca.30 km, běžce čeká asi 40 km vzdušnou čarou - Peky ještě upřesní.

  Místo cíle prozrazuje zbrusu nový Kepičův banner na aktualizovaném můřím webu.
  Cílem bude letos penzion U Jakuba ve Vidžíně (mapa).

  Zatím můžete rozmyslet, které volitelné atributy v přihlášce naklikáte (většina věcí podrobněji popsaných v pravidlech je shodná z loňskem). Kromě kategorie byste měli mít jasno v tom, zda budete chtít:

  • Večeři ve startovní hospodě: kuřecí vývar (30,-) a/nebo hovězí guláš s chlebem (76,-)
  • Na občerstvovací kontrole plechovku piva (20,-)
  • V cíli se vyspat na pokoji (350,- lůžko/noc se snídaní - opět platí, že můžete spát už od soboty od rána, takže vlastně dvě vyspání:)

  Pro jednoduchost je cena ubytování společná pro všechny pokoje, ať už se sociálním zařízením na pokoji či společném na chodbě - viz.rozpis pokojů. Přidělování pokojů od nejlepších bude prováděno podle mlynářského pravidla (kdo dřív přiijde, ten bydlí se sprchou). Preference s kým chctete bydlet můžete napsat do poznámky v přihlášce. Bude-li volno, vyhovíme.

  V ceně startovného je kromě pokrytí všech organizačních nákladů, žetonů a medailí i startovní pivo a osvědčená společná páteční doprava busem z cíle na start.

  10.3.2017 7:18

  Do startu našeho letošního nočního výletu zbývají přesně 4 týdny a proto zveřejňuji termín spuštění přihlášek. Ve svých diářích si označte pondělí 20.3.2017 22:00.

  Kapacita závodu je opět omezena na 100 lidí, tak nepromarněte svou šanci :).

  Odstartujeme v Nečtinách tradičním startovním pivem. Ještě před spuštěním přihlášek se dozvíte další podrobnější informace.

  9.2.2017 23:08

  S potěšením oznamuji, že i letos Noční můry ožijí a vydají se již po osmé na svou temnou cestu světlu vstříc.

  Jedním z nejdůležitějších termínů letošního kalendáře je: 7.4.2017.

  Další informace budou postupně následovat.
  Domovskou adresou pro získání informací a vzpomínek na minulé ročníky zůstávají stránky
  mury.play-map.com.

  9.2.2017 22:55
  Spuštěn web pro osmý ročník závodu Noční můry. Enjoy!
  19.4.2014 22:14

  Nejen výsledky, ale už i nějaké fotky a video a nové postupy jsou na svých místech. Máte-li zajímavé fotky, pošlete mi prosím link nebo samotné fotografie, budu je postupně doplňovat.

  Tradičně zůstaly v cíli nějaké ztráty a nálezy - pokud jste si nevyzvedli věci převážené ze startu, můžete zkusit zavolat panu správci (601375401), zda tam jsou a pak se případně domluvit s Kepičem, který tam pojede pro svůj batůžek.

  V sobotu večer jsme toho sice probrali dost :), ale zdaleka ne se všemi, tak by mě zajímal celkový názor můří skupiny. Vyplňte prosím nejnovější anketku, můžete samozřejmě rozpoutat i diskuzi ve fóru. Berte to ovšem jen jako průzkum, který vezmeme v potaz; to jak bude příští ročník vypadat, bude záviset čistě na staviteli.

  Děkuji své ženě Petře, Tomovi, Lucii a Andísovi za skvělý servis na občerstvovačce, děkuji Zbyňkovi za data pro mapu, děkuji Kepičovi za zajištění sudu a skvělé nové vzpomínkové bannery do webu (po Ctrl+F5 si je můžete klikáním na horní obrázek postupně zobrazit).

  Děkuji vám všem za účast, skvělou atmosféru, a hlavně za všechny děkovné maily a příspěvky ve fóru, díky kterým vím že ta dřina s přípravami nebyla zbytečná. Díky tomu bude naším cílem, aby za rok noční můry opět vyletěly světlu vstříc! :)

  Zatím se mějte krásně.
  Na viděnou na jiných hezkých akcích nebo nejpozději za rok v Nečtinách u startovního piva.

  Vaše Noční můra.

  15.4.2016 01:56

  Do startu zbývá: 0 dní,... Zde jsou zřejmě poslední pokyny před startem.

  Parkovat můžete přímo v prostoru nádvoří zámku.

  Pokud v cíli dnes odpoledne nebudu já (asi už budu spíše připraven na startu), místnost pro schování věcí vám otevře paní Hurtová se zámku. Ta bude pak připravena v sobotu už od 6 hodin ráno vás ubytovat. Počítejte s tím, že klíče od pokoje vám předá oproti vyplnění osobních údajů do seznamu ubytovaných. Na oplátku bude pro všechny už od rána k dispozici kromě snídaňových položek gulášová polévka s pečivem.

  Na stránce Nečtiny, rezervace ubytování jsou doplněna konkrétní čísla pokojů, na kterých spíte včetně objednaných snídaní - bude se hodit (v sobotu) pro urychlení při check-inu.

  Připomínám časy odjezdů busu:

  Doporučuji busem na start vyrazit již komplet v závodním, případná příruční zavazadla určená k přepravě ze startu do cíle by se měla vejít do jednoho osobního auta, tak prosím minimalizovat.

  Ti co budou něčím logovat trasu, nezapomeňte vzít i potřebný kabel/USB-stick (případně ovladače), abychom tu vaší trasu dostali do PC na promítání postupů hned po vyhlášení.

  Vyhlášení je plánováno na sobotu 18:00 - v budově zámku v konferenční místnosti. Snad už budou všichni v cíli.

  Připomenu to ještě na startu, ale je lepší mít náskok - Na mapě letos není tel.číslo pro případ nouze. Proto si ho radši zaznamenejte už teď: 724080772 - pro použití jen v případě ohrožení života!

  Na viděnou na startu se těší

  Vaše Noční můra.

  13.4.2016 23:23

  Z jistých provozních důvodů (více se dovíte na startu) budeme letos startovat záměrně o 1/2 hodiny později - ve 21:30. Tím se oproti minulým ročníkům posune celý páteční časový harmonogram. Jeho finální podobu jsem aktualizoval v pravidlech - odstavec Předpokládaný časový harmonogram, tak si podle toho na(pře)plánujte příjezd.

  Drobná změna je i v tom, že nakonec nám nebude umožněno se na pokoje v cíli nastěhovat už v pátek - zavazadla si můžete dát do k tomu určené místnosti (případně nechat v autech; tuto místnost mohou využít na bagáž i neubytovaní). Klíče od pokojů vám budu moci dát od sobotního rána po vašem příchodu do cíle.

  Mapy a diplomy jsou vytištěny, část skrýší v terénu již připravena... možná je na čase si ověřit jestli na to máte :) Jestli víte co znamená třeba JZZ, tak to určitě zvládnete - minimálně hlavou. Jestli ne, tak se zeptejte nejpozději někoho na startu.

  Taky se tak těšíte?

  8.4.2016 23:44

  I letos je připraveno 26 originálních medailí pro ty nejrychlejší z vás. Máte-li třeba drobnou nejistotu, že mezi nimi nebudete, můžete si zisk medaile zajistit výhrou v tradiční tipovačce umístění kontrolních bodů.

  Posílat můžete až 9 tipů (i letos je cílem si z lesa přinést 9 žetonů), započítány budou všechny trefy do kontrol veřejných i tajných.

  K tomu se možná budou hodit i parametry tratí (pořadí kontrol je volitelné, uvedena nejkratší varianta):

  Inspiraci lze čerpat i z aktualizované mapy předchozích ročníků, kde můžete zavzpomínat a vidět, jaký kus už Můry urazily od prvního vzlétnutí z Andělské hory (a kde přitom bloudily).

  Dovoluji si prohlásit, že od startu do cíle opět navštívíte ty nejkrásnější ..., ..., ..., místa na mapě vyznačená modře, hnědě, ale i černě. A možná přijde i stromořadí :)

  6.4.2016 01:03

  Posílám jednu organizační novinku určenou jen letošním přihlášeným.

  Vaše požadavky na ubytování na stránce Nečtiny, rezervace ubytování jsem proměnil na platné rezervace a z toho plynou i konkrétní částky k zaplacení/doplacení pro vás.

  Na stránce Stav plateb si můžete zkontrolovat vaše pohledávky plynoucí z přihlášek a zamluvených pokojů v cíli. V posledních sloupcích je zároveň vidět stav došlých plateb (budu aktualizovat).
  Zkontrolujte si prosím vaše záznamy (podle VS, přes Ctrl+F můžete hledat příjmení). Případnou částku Zbývá k zaplacení pošlete prosím na účet 670100-2200426064/6210 tak, aby platba došla do konce týdne.

  Narazíte-li na nějakou nesrovnalost, dejte mi vědět.


  31.3.2016 01:28
  Dnes, tj.ve čtvrtek 31.3.2016 ve 22:00 odstartuje prolog letošních Můr - spuštění přihlášek.

  K tomu se bude hodit pár zajímavých informací, co vše bude přihláška obsahovat:

  V ceně startovného (300,- Kč) je kromě pokrytí všech organizačních nákladů, map, žetonů a medailí i startovní pivo a osvědčená společná páteční doprava busem z cíle na start.

  27.3.2016 22:13

  Vážení přátelé,
  protože ještě nemáme oficiálně potvrzenou cenu ubytování v cíli, jsem nucen spuštění přihlášek na Noční můry odložit ještě o pár dnů. Přihlašovací stránka bude tedy otevřena ve čtvrtek 31.3.2016 ve 22:00.

  Zatím alespoň vězte místo letošního cíle. Prozradí ho vymazlený nový Kepičův banner na webu Můr. Virtuálně si můžete místo doběhu prohlédnout na stránkách pravidel přes odkaz v odstavci Cíl (nebojte se v prohlížeči použít F5).

  15.3.2016 23:46

  Přesně za měsíc budou odstartovány již 7mé Noční můry a tak zveřejňuji okamžik spuštění přihlášek. Tím bude letos 28.3.2016 22:00 (Velikonoční pondělí).

  Opět je omezen počet účastníků na cca.100, takže to neprošvihněte. Pokud se někde na Velikonocích zaseknete, přihlašovací formulář by měl fungovat i z chytrých telefonů.

  Před spuštěním přihlášek zveřejním další informace, abyste aspoň trochu věděli do čeho jdete.

  Jednu zajímavou změnu ale prozradím už nyní. V loňském cíli bude přebývat (i) v našem termínu přes 200 táborníků, takže bychom se s mapovými přípravami ke stolům asi nevešli, a tak se start přesouvá kousíček vedle - do Penzionu Rudolf II.v Plasech.

  Bezpochyby se jedná o nejhezčí místo ze všech dosavadních můřích startů - odstartujeme z Korunovačního sálu - už teď se do něj můžete podívat v 3D prohlížeči.

  Jo a startovním pivem bude Vašnosta 10° uvařený hned naproti v Knížecím pivovaru :)

  18.2.2016 23:56

  Konečně je definitivně znám termín letošního - již 7.ročníku Nočních můr.

  Jeden z pilířů letošní sezóny stojí v kalendáři na poli s datem 15.4.2016.

  Odstartujeme tradičně startovním pivem v místě minulého cíle: rekreačním areálu Máj v Plasech.

  A ještě jedna důležitá informace: Můří web se usadil na nové adrese: mury.play-map.com. Změňtě si prosím své záložky v prohlížečích.

  Další informace se včas dozvíte.

  16.4.2015 8:56

  Po nějaké reklamaci a jednom přiznání (Rýmička s kašlíčkem na Play-mapu zjistili, že existuje jakási kontrola 5.1b :) jsou výsledky finální a můžeme 6.ročník prohlásit za ukončený.

  Doplněna je i fotogalerie (máte-li ještě někdo fotky, pošlete, vystavíme) a samozřejmě můžete studovat, nahrávat, kreslit postupy (přímo z mapy přes odkazy vpravo nahoře).

  Protože Kepičovy veršované popisky stojí za to uchovat na věčnou vzpomínku, dali jsme dohromady stránku s (multimediálním:) popisem letošní trasy (časem snad i minulých). Kdykoli vám bude smutno, můžete se znovu začíst a zavzpomínat :)

  A ještě by nás zajímalo, co si myslíte o některých inovacích letošního ročníku. Vyplňte prosím 3 anketky, můžete samozřejmě rozpoutat i diskuzi ve fóru (na sudovou občerstvovačku s buřty se asi ptát nemusíme:). Berte to prosím jen jako průzkum; to jak bude příští ročník vypadat, bude záviset čistě na stavileti, kterým ostatně může být kdokoli z vás.

  Děkuji všem za účast, děkuji hlavně Kepičovi a všem jeho pomocníkům a těším se na viděnou nejpozději za rok v Plasech.

  9.4.2015 21:56

  Žetonky už na vás čekají ve svých skrýších! Zde jsou zřejmě poslední pokyny před startem.

  Pozor na dopravní uzavírku mezi Kralovicemi a Kožlanami - o pár minut vás může připravit.

  Z Plas do kempu nejezděte podél řeky, ale Manětínskou ulicí a následně k pramenu Prelátka (některé mapy ukazují asfaltku až ke kempu, ale není tomu tak, nemluvě o zákazu vjezdu:)

  V kempu prosíme nejezděte na trávník. Parkovat se dá hned za vjezdem, ale také z druhé strany hlavní budovy.

  Ubytujte se nejlépe před odjezdem busem na start, ať po závodu už nemusíte řešit, kam se vejdete. Chatky jsou čtyřlůžkové (2 palandy stejně jako minulý rok), případná přání na spolunocležníky budou řešeny na místě, ale počítejte s tím, že bude-li vás míň, bude k vám někdo přidělen.

  Připomínám časy odjezdů busu:

  Doporučuji busem na start vyrazit již komplet v závodním, případná příruční zavazadla určená k přepravě ze startu do cíle by se měla vejít do jednoho osobního auta, tak prosím minimalizovat.

  Notorické ztráceče popisků potěšíme: Kepičovi se podařilo vtěstnat popisky dohledávek do nepoužitého prostoru mapy, takže to máte na jednom listu. Kdo si však chce popisky nést pohotovostně zvlášť, nebo naopak nalepit na mapu zezadu, není problém, vemte nůžky.

  Výsledková listina (která je zároveň cílem při případném finiši více borců) bude na nástěnce ve vstupní hale před jídelnou. Brána do areálu a hala bude otevřena a bude se tam svítit. První co doběhnou najdou spícího Petra ve žluté chatce č.1

  Ti co budou něčím logovat trasu, nezapomeňte vzít i potřebný kabel/USB-stick (případně ovladače), abychom tu vaší trasu dostali do PC na promítání postupů hned po vyhlášení.

  3.4.2015 8:36

  Pro ty, co už před spaním nedočkavě nakoukávají mapu, bude i letos tipovací soutěž. Posláním tipu na kontrolní body můžete zvýšit svou šanci na získání unikátní medaile, skoro stejné jako dostanou nejlepší vyhlášení závodníci! Tipy posílejte přímo mapaři Kepičovi. Posílat můžete až 9 tipů (i letos je cílem si z lesa přinést 9 žetonů), započítány budou všechny trefy do kontrol veřejných i tajných.

  K tomu se možná budou hodit i parametry tratí (pořadí kontrol je volitelné, uvedena nejkratší varianta):

  Inspiraci lze čerpat i z aktualizované mapy předchozích ročníků, kde můžete zavzpomínat a vidět, jaký kus už Můry urazily od prvního vzlétnutí od Andělské hory a kde při tom bloudily.

  22.3.2015 10:02

  Dnes ve 22:00 to vypukne! A rozhodne se, jste-li hodni účasti v Nočních můrách :).
  K tomu posílám pár informací poodhalující letošní ročník.

  Letos využil Zlatého můřího pravidla Kepič, zasloužilá noční můra a znalec místního terénu. Nepochybuji o tom, že trasy budou vymazlené a že se nám budou líbit :)
  Zároveň vymyslel geniální moto letošního ročníku, které vám prozrazuje místo cíle a které si rovnou musíte vychutnat vizuálně na aktualizovaném můřím webu.

  Zatím můžete rozmyslet, které volitelné atributy v přihlášce naklikáte (většina věcí podrobněji popsaných v pravidlech je shodná z loňskem). Kromě kategorie byste měli mít jasno v tom, zda budete chtít:

  V ceně startovného je kromě pokrytí všech organizačních nákladů, žetonů a medailí i startovní pivo a osvědčená společná páteční doprava busem z cíle na start.

  10.3.2015 23:32

  Už přesně za měsíc odstartují Noční můry 2015 a tak je na čase oznámit okamžik spuštění přihlášek. Tím je letos neděle 22.3.2015 ve 22:00.

  Počet účastníků bude opět omezen na něco málo přes 100, takže to neprošvihněte. Přihlašovací formulář by měl fungovat i z chytřejších telefonů.

  Stále myslím platí, že každý závod je jen tréninkem na Noční můry :o), k čemuž můžeme doporučit např.na východ se navrátivší Brutus a nebo na parádní pětadvacítce u Plzně - Skrýše - s tradičním motem Kompas kontra GPS.

  Další detaily se včas dozvíte.

  1.2.2015 21:48

  Připravte se na Můry!

  Protože i letos budou.

  Fixujte si ve svých kalendářích termín 10.dubna 2015. Toho dne ve 21 hodin opět vyletí můří roj již pošesté světlu vstříc.

  Odstartujeme tradičně startovním pivem v místě minulého cíle: rekreačním areálu Tišina, Kožlany u Kralovic.

  Další informace budou postupně následovat.


  15.4.2014 21:14

  Nejen výsledky, ale už i nějaké fotky a nové postupy jsou na svých místech (už tam máme i většinu vítězů). Máte-li zajímavé fotky, pošlete mi prosím link nebo samotné fotografie, budu je postupně doplňovat, stejně tak jako další příchozí GPS-logy do mapy.
  Bude-li se chtít svým postupem pochlubit i někdo bez GPS, může jej naklikat zde (odměnou mu budiž údaj o ušlé/uběhnuté vzdálenosti).

  Tradičně zůstaly v cíli nějaké ztráty a nálezy:
  buzola, brýle s černou obroučkou, polštářek tvaru párku a pod ním pár ponožek:).

  Děkuji všem za účast, děkuji těm co mě v neděli pomohli vyprostit ze sběru kontrol, a hlavně velké díky za všechny děkovné maily a pochvalné příspěvky ve fóru. Tím jste si vykoledovali další ročník a pokud budu za rok schopen, noční můry opět vyletí světlu vstříc! :)

  Zatím se mějte krásně.
  Na viděnou na jiných hezkých akcích nebo nejpozději za rok.

  11.4.2014 7:14

  Fakt už poslední bleskovka před startem - vyrážím se žetonky do terénu.

  Fotografy tradiční (určitě ví o koho se jedná) i netradiční prosím aby vzali své (lepší) přístroje, na trati jsou místa, které fakt stojí za to zvěčnit a ty co tam proběhnou ještě za tmy na ně budou určitě zvědavi.

  Ti co berou GPS, nezapomeňte vzít i potřebný kabel/USB-stick (případně ovladače), abychom tu vaší trasu dostali do PC na promítání postupů hned po vyhlášení.

  Těší se na vás

  Vaše noční můra.

  10.4.2014 9:04

  Klikni pro zvětšení Přihlášky znovu otevřeny!
  Po odhláškách lazarů, a taky protože žetonky nakonec byly vyrobeny s menší rezervou, máme ještě pár míst ve startovce volných, takže váhaví střelci mají ještě šanci se rozhodnout a přihlásit se přes přihlašovací stránku.

  Dopravu na start auty realizujte podle pokynů na stránkách Tišiny (zde žlutá, kliknutím zvětšíte). Autobus nám ale příjezd do tábora po lesní cestě odmítl, takže nástupní místo je v zatáčce u RS DPML Ožehák (fialová), což je 900m pěžky z tábora. Načasujte svůj příjezd tak abyste se předtím ještě stihli ubytovat a případně zabalit a převléci na závod.

  Připomínám časy odjezdů busu:

  Doporučuji busem vyrazit již komplet v závodním, případná příruční zavazadla určená k přepravě ze startu do cíle by se měla vejít najednou do Oktávky, tak prosím minimalizovat.

  Chatky jsou čtyřlůžkové, případná přání na spolunocležníky budou řešeny na místě, ale počítejte s tím, že bude-li vás míň, bude k vám někdo přidělen. Kdybyste zapomněli spacák, dá se půjčit za poplatek erární deka.

  Pamatoval jsem i na notorické ztráceče popisků (i na vlastní zkušenost:) a podařilo se mi vtěstnat popisky dohledávek do nepoužitého rohu mapy, takže to máte na jednom listu. Kdo si však chce popisky nést pohotovostně zvlášť, nebo naopak nalepit na mapu zezadu, není problém, vemte nůžky.

  Možná bude třeba si na trase něco poznamenat (ještě si to rozmyslím:), tak vezměte na závod i něco na psaní.

  9.4.2014 9:36

  Jak vypadá terén na první kontrole (a jak zhruba bude v pátek probíhat rozvážka žetonů :), můžete shlédnout na videu (náš terén je vidět v čase 2:13-2:36, ale klip stojí za to celý). V pátek s žetonky to ale dám radši na jistotu na horském kole :)

  Ve startovní hospodě se točí produkty Zemského pivovaru, startovním pivem letos tedy bude pro změnu Zemská 10°. Příznivci europiva si naopak přijdou na své na občerstvovací kontrole, kde bude Plzínka chlazená v potoce :)

  Mapa, kterou dostanete před startem spolu s popisy dohledávek, bude i letos na základě dat od ShocArtu, malinko větší A3 (tiskařská neoříznutá), obyčejný papír.

  1.4.2014 21:56

  Startovka už je pročištěna od neplatičů. Tím dostávají šanci náhradníci, kterým ještě dnes přijde mail s pokyny jak se dopřihlásit. Zbydou-li ještě nějaká volná místa (naděje tu je), otevřou se vrátka opozdilcům hned po přihlášení posledního nyní registrovaného náhradníka.

  Pro ty co už po večerech nakoukávají mapu, kde by na ně ty žetonky mohly čekat, bude i letos tipovací soutěž. Posláním tipu na kontrolní body můžete zvýšit svou šanci na získání unikátní medaile, skoro stejné jako dostanou vyhlášení závodníci! Posílat můžete až 9 tipů (i letos je cílem si z lesa přinést 9 žetonů), započítány budou všechny trefy do kontrol veřejných i tajných.

  K tomu se možná budou hodit i parametry tratí (pořadí kontrol je volitelné, uvedena nejkratší varianta):

  Opět na vás čekají ty nejhezčí vrcholy, skalky, balvany, jeskyňky, rybníčky, minimálně jedna rokle (speciální pozdrav Zeměkoulanovi:), a možná přijde i stromořadí :).

  A jako dárek Nočním můrám k jejich pětiletému jubileu jsem sestavil mapu předchozích ročníků, kde můžete zavzpomínat a vidět, jaký kus už Můry urazily od prvního vzlétnutí od Andělské hory.

  24.3.2014 11:36

  Nový rekord: stý závodník se nominoval na letošní Noční můry dnes ráno v 8:46:26, tj.ani ne 10 hodin po spuštění přihlášek! A to nepočítám mrtvý interval 01:33:36 - 06:10:47 (i noční můry zřejmě někdy spí:).

  Nominovaným výhercům gratuluji a prosím je o zaplacení startovného + dalších atributů dle přihlášky. Finální předčistková kontrola příchozích plateb na můřím účtu proběhne přesně 10 dnů před startem, tzn.v úterý 1.4.2014 ve 21:00. Neplatíči v tom momentě zmizí ze startovky a jejich místa doplní náhradníci.

  Seznam náhradníků už se nám plní, a tak nešťastníci, kteří se nestihli přihlásit, můžou mailovat pro připsání mezi čekatele, budu vás řadit hezky do fronty, třeba na vás dojde :-).

  23.3.2014 23:00

  Nominační závod na Noční můry 2014 právě začal! Chcete-li se probojovat do hlavního závodu, použijte co nejrychleji svou klávesnici na přihlašovací stránce :).

  Před vyplněním si prosím přečtěte příslušný odstavec pravidel objasňující volby v přihlášce.

  Kdyby se vám zdálo, že vidíte nějaké staré údaje, nebojte se použít v prohlížeči F5, případně Ctrl+F5.

  22.3.2014 11:22

  Vše nasvědčuje tomu, že přihlášky v neděli ve 23:00 skutečně spustíme, takže je dobré znát i místo cíle. Tím je letos rekreační areál Tišina u Kožlan.

  Zatím můžete rozmyslet, které volitelné atributy v přihlášce naklikáte (většina věcí podrobněji popsaných v pravidlech je shodná z loňskem). Kromě kategorie byste měli mít jasno v tom, zda budete chtít:

  Opět je v ceně startovného kromě pokrytí všech organizačních nákladů, žetonů a medailí i startovní pivo a osvědčená společná páteční doprava busem z cíle na start.
  8.3.2014 21:02

  Zítra proběhne poslední výzkum terénu a doladění trasy, medaile už se pečou a na tisícovce žetonů se usilovně maká.

  Je tedy nejvyšší čas zveřejnit okamžik spuštění přihlášek. Tím je letos neděle 23.3.2014 ve 23:00.

  Počet startujících omezen opět na 100 borců, tak to neprošvihněte! Pro ty kteří zrovna nebudou u počítače je možná zajímavá informace, že přihlašovací formulář bude fungovat i na chytrých mobilech (testován Android a iPhone).

  A protože každý závod je jen tréninkem na Noční můry :), dobrými tipy na přípravu jsou třeba 23.3. Skrýše na krásné mapě 1:25000 na severním okraji Plzně nebo 15.-16.3. Brutus, letos posunutý do nádherných terénů Maloskalska (dokonce 1:17500!).

  4.2.2014 00:28

  Vážení přátelé,

  S potěšením oznamuji, že i letos Noční můry v dubnu ožijí a vydají se na svou cestu světlu vstříc.
  Poznamenejte si jeden z nejdůležitějších milníků letošního kalendáře: 11.4.2014.

  Odstartujeme tradičně startovním pivem v místě minulého cíle: Základna Peira, Jesenice u Rakovníka

  To je to podstatné, co zatím potřebujete vědět, další informace budou postupně následovat.

  4.2.2014 00:16
  Spuštěn web pro pátý ročník závodu Noční můry. Enjoy!
  23.4.2013 23:57

  Jak jste si mnozí všimli, kompletní výsledky jsou již na svém místě, stejně tak jsou doplněny další postupy do mapy.

  Máte-li zajímavé fotky, pošlete mi prosím link nebo samotné fotografie, budu je postupně do fotogalerie doplňovat, stejně tak jako další příchozí GPS-logy do mapy.
  Bude-li se chtít svým postupem pochlubit i někdo bez (nebo s nezapnutou:) GPS, může jej naklikat zde (odměnou mu budiž údaj o ušlé/uběhnuté vzdálenosti).

  Děkuji všem za účast a hlavně za úctyhodné výkony, a ještě jednou Kožichům za parádní trasy.
  Budu-li za rok při smyslech, slibuji, že startovní piva se zase roztočí a můry opět vylétnou do tmy rannímu světlu vstříc.

  Do té doby se mějte krásně.

  19.4.2013 8:09

  Vše jde podle plánu (zatím ani neprší:), Kožiši už vyrazili s krabičkami do terénu, takže jen rady ne cestu - příjezd na shromaždiště jsme nijak neznačili, ale na cestě z Prahy/KV od jesenické křižovatky projedete Jesenicí a na výjezdu z ní za kolejemi na odbočce Čistá, Drahouš se dáte tou levější cestou ke kempu a hned první možnou doleva (v mapě cíl značí zelená šipka).

  Fotografy tradiční (určitě ví o koho se jedná) i netradiční prosím aby vzali své (lepší) přístroje, na trati jsou místa, které fakt stojí za to zvěčnit a ty co tam proběhnou ještě za tmy na ně budou určitě zvědavi.

  Ti co berou GPS, nezapomeňte vzít i potřebný kabel/USB-stick (případně ovladače), abychom tu vaší trasu dostali do PC na promítání postupů hned po vyhlášení.

  Těší se na vás

  18.4.2013 8:55

  Po rošádách náhradníků s neplatiči a odpadlíky lazary (úmrtnost letos nebývale velká) zbyla ve startovce 3 volná místa!

  Takže váhaví střelci mají ještě poslední šanci se letos k můrám přidat. Podmínkou je vyplnění přihlášky na webu. Finance vyřídíme na místě.

  13.4.2013 9:35

  Podruhé v historii bylo využito Zlaté můří pravidlo;
  letošní trasy pro nás sestavili loňští absolutní vítězové VIPelichané kožešiny, máte se na co těšit!

  Mapa, kterou dostanete před startem, opět využívá data ShocArtu - měřítko 1:50000, rozměr A3, obyčejný papír (izolepiči nechť si přivezou potřebný materiál svůj). Přivezte si i fix - možná bude třeba si do mapy poznačit něco Kožichem sděleného až na startu. Z lesa si odnesete suvenýry v podobě 9 žetonů (najdete-li je:), skrýší však bude díky tajným kontrolám víc, včetně té občerstvovací. Pořadí kontrol je volitelné, nejkratší varianty měří:

  Délky jsou samozřejmě vzdušnou čarou a zde cituji Kožicha: Není to ale nějak moc kopcovaté a nepřekonávají se žádné větší vodní toky.

  Lehkou novinkou je loni nepsané, letos už psané pravidlo, že s rozdáním závodních map začíná embargo na jakékoli jiné mapy, čili použít můžete právě jen tu mapu obdrženou na prezentaci.

  Opět máme nějakou medaili navíc a tak vyhlašujeme tipovací soutěž. Tipy na kontrolní body můžete posílat přímo Kožichovi. Posílat můžete až 9 tipů, započítány budou všechny trefy do kontrol veřejných i tajných.

  Pozor! Z důvodu o něco větší vzdálenosti z cíle na start jsou letos poněkud dřívější odjezdy autobusů z cíle: v 18:15 a v 19:15, aby i ti co přijedou druhým busem, měli dostatek času na večeři a nějakou tu přípravu. Zůstává klasický startovní čas: ve 21:00 startují běžci a cca.ve 21:15 chodci.

  Už se taky tak těšíte?

  9.4.2013 0:19

  Kapacita přihlášek byla bleskově vyčerpána v novém rekordním čase: necelých 16 hodin po jejich spuštění!

  Přihlášené prosím o zaplacení startovného + dalších atributů dle přihlášky do týdne. Stav plateb ve startovní listině se budu snažit aktualizovat aspoň 1x denně vždy večer. Finální předčistková kontrola příchozích plateb na můřím účtu proběhne v pondělí 15.4.2013 ve 21:00. Neplatící přihlášení v tom momentě zmizí ze startovky a jejich místa doplní náhradníci.

  Nešťastníci, kteří se nestihli přihlásit, mi můžou napsat mail pro zařazení na seznam náhradníků, budu vás řadit hezky do fronty, třeba na vás dojde :-).

  Také se mi konečně podařilo dovystavit fotky z loňského ročníku od Worma, tak můžete zavzpomínat ve fotogalerii. Pokud byste náhodou někdo našel u sebe své fotky z loňských Můr, pošlete mi prosím link na ně nebo samotné fotografie, rád je vystavím pro ostatní. Díky.

  8.4.2013 0:00

  Přihlášky na třetí ročník byly právě spuštěny. Před vyplněním si prosím přečtěte příslušný odstavec pravidel objasňující volby v přihlášce.

  Kdyby se vám zdálo, že vidíte nějaké staré údaje, nebojte se použít v prohlížeči F5, případně Ctrl+F5.

  4.4.2013 8:13

  Zveřejňujeme místo cíle Nočních Můr 2013: Základna Peira, Jesenice u Rakovníka

  Do spuštění přihlášek (8.4.2013 0:00) můžete zatím přemýšlet, co si v nich naklikáte. Kromě kategorie byste měli mít jasno v tom, zda budete chtít:

  Případné dotazy směřujte do fóra ať z toho mají něco i ostatní.

  1.4.2013 21:57:12

  Kvůli nastalým komplikacím s ubytováním v cíli jsem nucen vás ještě trochu napínat a spuštění přihlášek odložit (aprílový žertík opravdu nebyl v plánu).

  Přihlášky budou spuštěny v noci z neděle na pondělí 8.4.2013 0:00.

  21.3.2013 08:12

  Noční můry o velikonocích povětšinou poletují vzdáleny od svých domovů a někdy i mimo spojení s virtuálním světem.

  Jejich volání jsem vyslyšel a posouvám termín spuštění přihlášek o den, tzn.přihlašovací formulář bude otevřen v noci z pondělí na úterý 2.4.2013 0:00.

  14.3.2013 08:26

  Přípravy mapy a tras finišují, medaile už byly jednou v peci, na devíti stovkách žetonů se usilovně pracuje a tak je nejvyšší čas vás seznámit s termínem pro spuštění přihlášek. I letošní ročník bude mít omezenou kapacitu (celkem 100 závodníků), s předstihem proto zveřejňuji okamžik spuštění přihlášek, který nastane z neděle na pondělí 1.4.2013 v čase 0:00. A není to apríl!

  Protože nejlepším tréninkem je závod (a každý závod je jen tréninkem na Noční můry:), začít trénovat můžete třeba už o tomto víkendu na Brutusu v krásných terénech Kokořínska (spolupořádají tradiční účastníci Nočních můr Horovi). Tipem pro plánování kalendáře na léto pak může být MČR v rogainingu - letos na Křivoklátsku, kde 12tihodinové kategorie jsou načasovány na celou noc, takže téměř pokračování Můr (v pořadatelském týmu můří účastníci z klubu Lokomotiva Beroun).

  27.1.2013 00:29

  Vážení přátelé,

  S potěšením oznamuji, že přípravy 4.ročníku závodu Noční můry jsou v plném proudu a proto si do svých diářů můžete poznamenat jeden z nejdůležitějších termínů sezóny: 19.4.2013.

  Start proběhně tradičně v místě minulého cíle - v rekreačním středisku Sklárna u Žihle.

  To je to podstatné, co zatím potřebujete vědět, další informace budou postupně následovat.

  27.1.2013 00:28
  Spuštěn web pro čtvtý ročník závodu Noční můry. Enjoy!
  24.4.2012 09:02

  Třetí ročník je úspěšně za námi. Děkujeme všem za účast a gratulujeme k obdivuhodným výkonům jak fyzickým, tak psychickým :)

  Výsledky jsou na svém místě, můžete se pokochat i můří mapou s postupy. Stejně tak postupně doplňuji fotogalerii. Máte-li zajímavé fotky, pošlete mi prosím link nebo samotné fotografie, budu je postupně do fotogalerie doplňovat, stejně tak jako další příchozí GPS-logy do mapy.

  Ještě jednou děkuji Wormovi a Davidovi za ten obrovský kus práce na trasách, které opět posunuly můry dál (nejen na východ:).

  Díky moc a na viděnou snad nejpozději za rok, kdy noční můry opět vyletí do tmy vstříc novým silným zážitkům.

  20.4.2012 07:13

  Ještě mě napadl jeden pokyn: vybavte se dostatečně teplým oblečením mimo závod (dle informací od vašeho oblíbeného meteorologa:). V cíli nás bude hodně, takže budeme sedět (i) venku pod přístřeším.

  Stejně tak počítejte s tím, že předstartovní činnosti (včetně startovního piva) budou probíhat před startovní hospodou. Pergola prý není úplně vodotěsná, ale pán z ranče tvrdil že dnes večer rozhodně pršet nebude :-o.

  Ještě jednou bych apeloval na minimalizaci bagáže určené pro přepravu ze startu do cíle.

  20.4.2012 00:21

  Ještě pro jistotu upřesňuji definitivní časy odjezdů autobusů z cíle na start: 18:30 a 19:30. Kdo to nestihne, musí se zařídit po svém.

  Klidné spaní vám přeje a na viděnou, běhanou a chozenou se těší Vaše noční můra.

  19.4.2012 00:31

  Ještě pár informací k cílovému prostoru. Ubytované prosím zaparkovat každý u své chatky, v sobotu odjíždějící vozy mají zůstat na hřišti hned za vjezdem do kempu, příp.kdekoli v areálu kempu. Parkoviště patřící k protější škole v přírodě prosím neobsazujte!

  Spacáky si vozit nemusíte, v ceně jsou kompletní postele (palandy) s přikrývkou a povlečením, kdyby byla zima i topení. Chatky jsou 4lůžkové, ale pronajímají se celé za 400 Kč, takže osamělí borci prosím počítejte s tím, že budete k někomu přiděleni.

  Nabídku jídel a pití z cílové hospody Pod lany jsem zkopíroval do fóra.

  A ještě k mapě: nakonec Worm zvolil netradiční měřítko 1:40 000 (kilometrová síť bude), což jistě přivítají závodníci s poněkud unavenějším zrakem, ovšem daní za větší čitelnost je samozřejmě větší plocha. Cituji Worma: Notoriční izolepiči by si tedy měli vzít víc materiálu, protože závod bude v duchu běhu s ubrusem :-)

  16.4.2012 22:02

  Nemůžete-li se dočkat a před spaním zkoumáte mapu s otázkou, kde ty skrýše asi tak budou, můžete posílat tipy na kontrolní body. Zvýšíte tím svou šanci na zisk medaile, která bude pro tipovací soutěž stejně umělecky kvalitní jako pro samotný závod :-)

  Třeba vám k tomu trochu pomůžou horké informace od manažera tras Worma:

  Dle jeho odhadu je poměr asfaltu/terénu v ideálním postupu 5% / 95% (!). Snažil jsem se z něj dostat nějaké hinty, kde budou skrýše umístěny (vrcholy, skalky, rokle, rybníčky nebo dokonce stromořadí:), ale dostal jsem jen odpověď: Ano, všude tam mohou být!

  Posílat můžete až 9 tipů, započítány budou všechny trefy do kontrol veřejných i tajných.

  16.4.2012 01:28

  Zveřejňujeme cíl závodu - Rekreační středisko Sklárna u Žihle.

  S tím souvisí i důležitá zpráva ohledně logistiky mezi startem a cílem. Vzhledem k počtu účastníků využijeme poprvé v historii k přepravě lidí mezi cílem a startem autobus (v rámci startovného). Abychom nemuseli řešit převoz aut ze startu do cíle unaveni a nevyspaní v sobotu po závodu, velmi bych apeloval na to, aby co nejvíc lidí (nejlépe všichni) dorazilo v pátek k večeru nejprve do cíle, tam necháme auta a již v závodním a s minimem věcí se busem přesuneme do startovní hospody. Moc vás prosím o přečtení vysvětlujícího odstavce v pravidlech a zodpovězení anketní otázky, abychom věděli, jak autobus využít nejlépe vzhledem k vašim časovým možnostem. Předem díky!

  Jakékoli dotazy, případně konstruktivní návrhy se nebojte vyslovit v diskuzi.

  12.4.2012 01:22

  Medaile jsou už téměř hotové, bezmála tisícovka žetonů snad také stihne spatřit světlo světa včas, aby mohly být rozmístěny v závodním prostoru.

  Oficiálně vám také už můžu oznámit, že historicky poprvé bude aplikováno Zlaté můří pravidlo; loňský běžecký vítěz Worm je tak šlechetný, že pro nás plánuje ty nejhezčí skrýše v údolích Střely a kopečkách kolem ní! Takže pokud jste si mysleli, že už znáte můj rukopis/trasopis a že už vás jen tak něco nepřekvapí, můžete se těšit na nové silné zážitky :-) Věřím, že minimálně tak silné jako v minulých ročnících.

  Mapa, kterou dostanete na startu, je opět postavena na datech ShocArt a stejné je i měřítko 1:50000. I letos si odnesete z lesa suvenýry v podobě 9 žetonů (pokud je najdete:), skrýší však budete muset díky tajným kontrolám najít o něco více, včetně té občerstvovací. Délky tras budou podobné těm loňským, opět to budou mít běžci delší, aby si to patřičně užili. Ředitel tras to jistě včas upřesní.

  2.4.2012 00:02

  Dobrá zpráva - po projednání ve startovní hospodě a ukecání paní keramičky, aby vyrobila víc žetonů, dohodnuto, že počet míst ve startovce navýšíme na 100!

  Nahlášení náhradníci jsou již zaregistrováni, další zájemci budou mít šanci přesně 14 dnů před startem, tj.6.4.2012 ve 21:00, kdy se hned po případném výmazu neplatících ze startovní listiny opět otevřou přihlášky s nově nastaveným stropem 100 účastníků (aktuální počet přihlášených je 86).

  23.3.2012 13:53

  Kapacita přihlášek byla vyčerpána v rekordním čase zhruba 37 hodin po jejich spuštění!

  Přihlášené prosím o zaplacení startovného + dalších atributů dle přihlášky do 14 dnů. Finální předčistková kontrola příchozích plateb proběhne přesně 14 dnů před startem, tj.6.4.2012 ve 21:00. Neplatící přihlášení v tom momentě zmizí ze startovky a jejich místa doplní náhradníci.

  Nešťastníci, kteří se nestihli přihlásit, mi můžou napsat mail pro zařazení na seznam náhradníků, budu vás řadit hezky do fronty, třeba na vás dojde :-).

  Taky už se tak těšíte :?)

  22.3.2012 0:33

  Do startu letošních Nočních můr již nezbývá ani měsíc, a tak je nejvyšší čas nejen začít trénovat, ale teď už se konečně i přihlásit.

  Přihlášky na třetí ročník byly právě spuštěny. Před vyplněním si prosím přečtěte příslušný odstavec pravidel objasňující volby v přihlášce.

  Pokud si ještě nejste jistí, budete-li chtít v cíli průběh závodu večer řádně probrat za současného doplňování tekutin a následně přespat do neděle, v klidu ještě počkejte do některé z nejbližších novinek, která cíl odtajní. Ovšem zase až tak moc s přihláškou neotálejte, celkový počet všech přihlášených závodníků je omezen na 70 kusů.

  29.1.2012 23:38

  Vážení přátelé,

  S potěšením oznamuji, že 3.ročník naší oblíbené kratochvíle, závodu Noční můry, začíná nabývat jasnějších kontur a proto si do svých diářů poznamenejte jeden z nejdůležitějších termínů sezóny: 20.4.2012.

  To je to podstatné, co zatím potřebujete vědět, další informace budou postupně následovat.

  Můžete se těšit (mimo jiné:) na ty nejhezčí lesy, vrcholy a údolí povodí Střely a ani letos to nebude jen tak obyčejná procházka. Těm, kteří by proto chtěli začít vylepšovat fyzičku už nyní, bych rád doporučil jednu zimní akci, která se bude konat již nadcházející víkend v Krušných horách.

  27.1.2012 21:18
  Spuštěn web pro třetí ročník závodu Noční můry. Enjoy!
  27.4.2011 1:51

  S omluvou za zpoždění oznamuji, že z můřího webu je konečně přístupná mapa s projekcí postupů (i s mezičasy na jednotlivých kontrolních bodech!) umístěná na server RunOWay. Obsahuje všechny dostupné záznamy můr absolvujících trasu s GPS. Ostatní, budete-li mít čas a náladu, můžete své postupy do mapy růčo naklikat, ať máme porovnání co nejvíce borců.

  Dále zvěřejněny další obdržené fotografie. Také si dovoluji upozornit na kvalitní mapařskou autoanalýzu náročného hledání 6.kontroly provedenou Zbyňkem Krejčíkem.

  Stále tu mám nějaké ztráty a nálezy: hnědý šátek s puntíky a černé hodinky.

  Děkuji všem, kteří mi poslali stornopoplatky za ubytování, problém je nakonec snad vyžehlen, pan majitel se při našem loučení dokonce i usmál :).

  Druhý ročník Nočních můr je minulostí! Předpokládám, že zážitky byly silné, a že už teď si pamatujete hlavně ty kladné:) Děkuji moc všem za účast i za pozitivní ohlasy. Zdá se, že novinky plánované i spontánně zařazené se osvědčily, takže za rok s velkou pravděpodobností budeme pokračovat ve velmi podobném stylu.

  12.4.2011 22:50

  Na web jsem doplnil výsledky; pokud narazíte na nějakou nepřesnost (třeba že jste donesli míň žetonů:), tak mi prosím napište. Taktéž zvěřejněny dosud obdržené fotografie. Máte-li ještě nějaké, prosím o zaslání, stejně jako logy z GPS. S projekcí postupů na webu v můří mapě budu mít ještě nejakou práci, tak prosím ještě pár dnů strpení.

  Mám tu nějaké ztráty a nálezy: hnědý šátek s puntíky a černé hodinky.

  Obdiv zaslouží všichni ti, kteří se odvážili vyrazit do tmy, zejména pak ti kteří dorazili až do cíle! Děkuji moc všem za účast i za pozitivní ohlasy, které mě utvrzují v tom, že ta kopa práce stála za to.

  Jen jediný stín z mého pohledu akce utrpěla. 42 lidí naklikalo v příhlášce požadavek na ubytování, takže to vypadalo, že se skoro nevejdeme do dvou penzionů, i když se bude spát na zemi. Ve finále nás spalo v ranči odhadem asi 15 a to včetně těch kteří se tam (celkem logicky) přesunuli, až na 2 výjimky, z horního penzionu. Takže nyní jsem za grázla, který zablokuje celý penzion U Laury, a ten je nakonec z pohledu majitele takřka prázdný. Nemám z toho vůbec dobrý pocit a tak prosím všechny, kteří tímto způsobem po závodu změnili plány, aby mi poslali stornopoplatek ve výši 50 Kč na účet 2337460001/5500 a do infa k platbě napsali storno-můry + své jméno. Přepošlu panu majiteli s vírou, že to snad aspoň částečně napraví naši (tedy hlavně mou) negativní reputaci. Předem děkuji moc.

  8.4.2011 9:59

  Ještě jedna bleskovka: jeden pár na poslední chvíli nepřijede, takže spáčů U Laury je přesně 16 jako postelí, spacák tedy tahat nemusíte (kromě těch co se vešli na zem do ranče)..

  8.4.2011 1:20

  Jak už jsem se v minulosti zmínil v pravidlech, do Ranče se na spaní všichni nevejdeme, takže mu bude vypomáhat penzion U Laury hned nad ním. Dovolil jsem si vás rozdělit na pokoje v ranči přesně podle vašich požadavků a hlavně dle pořadí přihlášení. Tabulku se jmény a umístěním spáčů jsem vystavil zde (Z Laury zatím nemám seznam pokojů, takže tam to nejspíš půjde metodou postupného obsazování). Ti co se nenašli na lůžku v ranči, si prosím vemte spacák. Snad to bude pro všechny OK. A hlavně doufám, že ti, co se do ranče nevešli, zvládnou po závodě vyjít těch 200m (vzdušnou čarou:). Z toho plyne, že můry bydlící U Laury, pojedou-li do cíle už v pátek, si mohou nechat auto rovnou nahoře (i když možná se bude hodit místo výtahu dole - to už nechám na vás). Kdybyste s rozdělením měli nějaké zásadní problémy, tak se co nejdřív ozvěte.

  Další, asi poslední informace před odjezdem na start se pokusím telegraficky:

  7.4.2011 14:52

  Protože Drbikův nápad měl jen samé pozitivní ohlasy a hlavně protože jsem dobrák od kosti :), budou mít obě trasy ještě o jednu tajnou (společnou) kontrolu více. Samozřejmě o tu občerstvovací! Každý bude mít nárok si tam vzít jedno plechovkové pivo. Ti co tam budou mezi prvními, budou mít dokonce na výběr z více modelů (PU12, G12, G10, seženu-li, tak Svijany..:), ti pomalejší musí (tedy nemusí - můžou, chtějí-li) brát co tam zbude.

  Dále mám organizační prosbu: je nás už docela dost a tak mám už teď hrůzu ze sobotního převážení řidičů aut z cíle do startu, nerad bych vyplnil sobotu sezením v autě mezi startem a cílem. Aby aut zbylo na startu co nejmíň, prosím vás, zkuste se zamyslet, zda (budete-li to časově stíhat) to nevzít na start přes cíl a tam se co možná nejvíc sesednout do minima aut, které pojedou na start. Doporučuju v tomto ohledu maximálně komunikovat přes fórum a předběžně se dohodnout, v kolik byste z cíle na start vyráželi (nejlépe nabídky řidičů s telefoním číslem). Osobně bych to viděl nejlépe kolem 18té vyjíždět z Rabštějna. Ale i později je OK, letos vám odpadá práce s překreslováním kontrol do mapy. Já pojedu z cíle do startu už někdy po 17:30, abych byl připraven na startu v 18:00 zahájit výdej map prvním nadržencům :) Takže budu mít 3-4 místa v autě (724080772). Auta která zůstanou na startu, převezeme nějak dávkově dle situace v sobotu po vašem vyspání. Dobrovolníci, kteří by se pak chtěli se svým vozem ještě jednou otočit s dalšími řidiči a tím akci silně zjednodušit a urychlit, jsou vřele vítáni.

  Zavazadla, která dáte na startu na určené místo, vám převezeme večer do cíle a tam je po vašem příchodu najdete. I zde platí prosba o optimalizaci obsahu, abyste případně z cíle na start vzali jen věci potřebné na závod a nám na převoz nechali jen nějaká příruční zavazadla.

  A když už jsme u té startovní hospody, paní majitelku jsem přesvědčil, že minutky k večeři nejsou pro celonoční výkon to pravé, tak na vás bude připravena s vývarem a gulášem s knedlíkem. Takže nemusíte řešit večeři cestou do Toužimi a můžete si jí vychutnat přímo nad mapou. Stejně tak v cíli je domluvena polévka k dispozici hned zhruba od deváté ranní.

  6.4.2011 2:36

  Pokud byste i vy chtěli vidět své bloudění při promítání postupů v cílové hospodě v sobotu hned po vyhlášení výsledků, je dobré absolvovat trasu s nějakým GPS přístrojem, který vám ji zaznamená (samozřejmě dle pravidel). Patříte-li k těm, kteří si nechtějí žádný GPS-logger, GPS-sporttester nebo turistickou navigaci hned kupovat, máte možná, dnes už poměrně běžný, mobil s GPS. Je celkem dost jednodušších či složitějších možností, jak mobil naučit trasu zaznamenávat (pokud už není dost chytrý sám o sobě). Nejjednodušší aplikace pro Symbian a Windows mobile je třeba RaceChrono. Pro Nokie je asi nejjednodušším řešením si stáhnout Nokia Sports tracker - který pak můžete využít i jako tréninkový deník pro veškeré aktivity. Pro Android a Symbian je pak další pěknou možností TrekBuddy, aplikace pro zorazování rastrových map s aktuální polohou, které si můžete poměrně jednodušše stáhnout například z Cykloserveru. Pro naší páteční akci vám k účelům logování trasy výborně poslouží i bez mapy. Ovšem speciálku z prostoru závodu pro TrekBuddyho obsaující mapy ShocArtu, KČT či Google fotomapu, vám můžu poskytnout hned po závodě :). Řešení je pro různá zařízení celá řada. S technickými dotazy se na mě klidně obraťte, budu-li umět, rád poradím.

  PS. Ještě bych chtěl upozornit na zajímavý nápad Drbika ve fóru ohledně občerstvení na trase. Stále o tom ještě uvažuji, tak neváhejte dopsat vaše názory - pokud vás bude hodně, třeba se ještě nechám k něčemu takovému ukecat už letos :-)

  5.4.2011 2:58

  Ti bystřejší z vás prokoukli datum vydání minulé novinky, ostatní většině se omlouvám za nejapný aprílový žertík :-))) Na svou obhajobu mohu dodat jen to, že já to nevymyslel :)

  Takže teď už doopravdy a zcela seriózně - cílem druhého ročníku je Ranch Havraní kámen, Rabštejn nad Střelou.

  Ti co své tipy na kontrolní body už poslali, tak mohou samozřejmě učinit znovu (a lépe). Přidám vám k tomu pár dalších informací:

  Chodci budou hledat celkem 13 skrýší (z toho 4 tajné), na běžce čeká dokonce 16 kontrol (z toho 7 tajných). Takže každý si jako suvenýr a památku na letošní Můry přinese z lesa 9 originálních žetonů (najde-li je všechny).

  Budete hledat opět všemožné skalky, rybníčky, jámy a rokle - které z velké části ani v mapě nejsou (tedy teď už tam jsou:). Užijete si něco vrcholů, prohledáte les abyste našli ten správný sedmistrom, pahýl apod. a pro velký loňský úspěch nemůže ani letos chybět minimálně jedno stromořadí :-)  Těšíte se?

  1.4.2011 22:22

  Do startu už zbývá méně než týden a tak je na čase zveřejnit cíl závodu. Protože se Kepič pro příští ročník nabídl využít Zlaté můří pravidlo, směroval jsem trať směrem k němu (k Plzni:).

  Takže cílem druhého ročníku je: Rekreační středisko Máj, Plasy u Plzně

  A protože i letos zbyla (aspoň) jedna medaile v kategorii chodkyň, můžete o ní bojovat už teď v tipovací soutěži, která bude vyhlášena spolu s oficiálními výsledky v cíli. Vaše tipy na umístění kontrolních bodů mi můžete posílat mailem.

  29.3.2011 9:19

  Kapacita přihlášek byla naplněna včera 28.03.2011 v 09:19:32 (11 dnů před startem:). Hlásí se mi první nešťastníci, kteří to nestihli a vzniká seznam náhradníků. Proto prosím všechny přihlášené, aby v případě že zjistí, že se nezvládnou dostavit ke startovnímu pivu, mi hned dali vědět mailem. Díky.

  Stejnou cestou se můžou hlásit případní další zájemci o zápis do startovky, budu vás řadit hezky do fronty, třeba na vás dojde :-).

  27.3.2011 23:32

  Po projití požadavků na ubytování v přihláškách jsem mohl zvýšit maximální počet účastníků letošních Můr na konečné číslo 60. Ve startovní listině jsou tedy volná poslední 3 místa!

  Tento počet už se v žádném případě nezvýší, protože kromě limitované kapacity startovní a hlavně cílové hospody ani není ve výrobě více žetonů (nedaly by se ani nacpat do některých skrýší). Takže pro váhavé: kdo dřív klikne ten letos Můry půjde/poběží.

  21.3.2011 22:34

  Co se týče měsíčního svitu, nebude vám letos příliš nápomocen. A když, tak krátce po půlnoci měsíc zapadne nadobro (údaje v animaci uvedeny v letním čase).

  Doporučuji tedy se velmi dobře vybavit kvalitní a hlavně spolehlivou svítilnou (svítilnami) s dostatečnou rezervou baterií. Při průzkumu terénu jsem narazil na nebývalé množství zvěře - od zajíců přes vysokou po divočáky. Po setkání s posledně jmenovaným skoro tváří v tvář dokonce zvažuji povinné svícení v této (poslední) části trati, abyste se náhodou neocitli v nesprávný čas na nesprávném místě, třeba uprostřed překvapené rodinky divokých čuníků :-).

  11.3.2011 20:51

  Další poměrně významnou novinkou letošních Můr je mapa. Nekupujte žádnou, spolu s popisem kontrol na startu dostanete mapu pro závod i s vytištěnými kontrolními body (jen těmi veřejnými:). Jedná se o turistickou mapu ShocArt 1:50000, na jejíž aktualizaci alespoň v okolí kontrol usilovně v rámci možností pracuji.

  A ještě zprávy z trati: Podstatná část trati i s rozdělenou běžeckou/chodeckou částí už je postavena až na úroveň jednotlivých skrýší. I letos se máte na co těšit :-)

  25.2.2011 7:42

  Jak je vidět vlevo, Noční můry se blíží mílovými kroky a tak není od věci trochu potrénovat. A protože nejlepším tréninkem je závod :), dovoluji si upozornit na dvě velmi zajímavé akce podobného zaměření, konané bohužel obě o stejném víkendu na přelomu kalendářní zimy a jara:

  Tak se na jedné z nich třeba potkáme :-).
  8.2.2011 7:55

  Původně jsem vám chtěl další novinku naservírovat nejdřív tak za 10 dnů (nechci zas tak moc spamovat:), ale zdrženlivé reakce některých Chodců a Svahylců s odkazem na "přílišnou" až "brutální" délku trati mě ponoukli s ní vyjít na světlo už teď, abych využil aktuálně zvýšený provoz můřího webu k získání vašich názorů.

  Už od loňských Můr si pohrávám s myšlenkou udělat pro chodce kratší variantu trasy. Chodci to mají vzhledem k časové náročnosti (aspoň z mého pohledu) o dost těžší než běžci a některé loňské výkony (přes 24 hodin!) už jsou možná přeci jen trošku o zdraví. Kromě toho je poněkud neslušné přijít do cíle až po vyhlášení :-)

  Takže má představa je taková, že by jeden z KB byl rozdvojen na běžeckou a chodeckou variantu, přičemž běžecká by prodlužovala trasu běžců o nějakých 7-8 km.

  Při vzpomínce na mé loňské vzbuzení vítězem Oldou Janečkem už po 4.hodině ranní (!) rozhodně nehodlám zkracovat trasu běžcům :-), ale chodeckou variantu bych viděl na délku tak kolem 30 km vzdušnou čarou.

  Takže chcete-li, zvolte vám nejbližší variantu v anketě, máte jednu z mála příležitostí něco ovlivnit :-). Své jistě košaté myšlenky můžete samozřejmě rozvíjet ve fóru, tak neváhejte a komunikujte.

  7.2.2011 17:35

  Vážení a milí,

  vaše ohlasy na loňský první ročník mě utvrdily v tom, že v putování Nočních můr je třeba pokračovat.

  Takže tímto vám oznamuji, že dnem D bude letos 8.4.2011.

  Pro letošek chystám pár novinek. První z nich jsou dvě nové kategorie - Běžecké páry a Chodecké páry, vyhlášené na podporu dívek a žen, které by se samy v noci do lesa neodhodlaly (a najdou k sobě pánské dobrovolné strážce). Jedná se tedy o páry smíšené. Uvidíme jak se ujmou.

  Prostor pro poletování nočních můr bude členitější, rozmanitější a v ještě větší pustině než loni. Takže se těšte, vzpomínejte, přihlašujte a nadšeně debatujte.
  Vstupním bodem k dalším aktualizovaným informacím nadále zůstává adresa mury.play-map.com.

  PS.Tip pro neznalé: ideálním tréninkem pro obecnou vytrvalost potřebnou při Nočních můrách by mohla být Blatenská desetihodinovka.

  6.2.2011 21:12
  Spuštěn web pro druhý ročník závodu Noční můry. Enjoy!
  26.4.2010 11:15
  Doplněna fotogalerie. Kdo má ještě fotky, prosím o jejich poslání (nebo odkazu na ně) na můj mail.
  Stejně tak jsou na svém místě výsledky včetně interaktivní mapy s postupy staženými z GPSek s paralelními animacemi. Prosím ty, kteří je ještě mají v přístrojích, aby mi je poslali (nejlépe .gpx). Ostatní, budou-li mít čas a náladu, můžou své postupy do mapy růčo naklikat, ať máme porovnání co nejvíce borců.
  Uznání náleží všem účastníkům, kromě megarychlých chlapů i všem ženám, které většinou trasu po tmě absolvovaly samy a samozřejmě i chodcům kteří si to užívali mnohem déle než běžci!
  Ještě jednou děkuju všem za účast a pozitivní ohlasy, jsem moc rád, že se vám to líbilo, tím jste zavinili, že se nejspíš za rok pokusím vygenerovat pokračování z Toužimi dál na východ (směrem někam mezi sever a jih :)).
  23.4.2010 1:05
  Všechny žetony na vás už čekají ve svých skrýších! A ještě tu mám pár věcí, na které je teď nejvyšší čas: Takže se na vás moc těším a dnes odpoledne šťasnou a včasnou cestu na Andělku!
  21.4.2010 15:10
  Tak co, studujete už týden každý večer před usnutím mapu, kam jen mohl ten Fíša nasadit ty kontrolní body?
  Dlouho jsem přemýšlel, jestli vám s nějakým předstihem sdělím aspoň některé kontrolní body, jako tomu je u Svahyláku. Nakonec jsem se (i díky Tojnárkovu tipovacímu nápadu) rozhodl nechat moment překvapení až do startovní hospody (o důvod víc tam být včas). Zato však můžete tipovat umístění kontrolních bodů a tipy mi posílat mailem, schválně kdo se trefí nejvíckrát. Určitě všechny neuhodnete (třeba rybníček, který na turistické mapě není nebo skalka, která není ani v orienťácké :), nicméně rozhodně vás nepodceňuji (už proto že jeden z vás předem uhádl cíl daleko před jeho zveřejněním), ale blízkost odhadu se taky bude počítat.
  A protože zatím není obsazena kategorie Chodkyně, možná že na nejlepší tipaře zbyde i medaile :)


  20.4.2010 23:06
  A je tu další dávka zajímavých informací:
  19.4.2010 8:47
  Technologie pokročila, takže si po závodě můžeme promítnout vaše postupy třeba takhle nebo takhle (v reálu zde).
  K tomu je ale třeba, abyste měli s sebou nějaké GPS logovátko, ze kterého vaší cestu stáhneme. Potřeboval bych tedy vědět, jestli o to vůbec stojíte, jestli mám řešit v cílové hospodě projektor a vše kolem. Tak prosím o vyplnění (snad už doufám poslední) ankety. Dík moc.

  PS. Příznivcům ShocArt map se omlouvám za mystifikaci o dvě novinky níže, jedna mapa jim stačit nebude, Můry zaletí skoro až k silnici K.Vary-Bečov...pro detaily si případně napište.
  PPS. Pokud vás bude ještě do startu cokoli zajímat, ptejte se ve fóru, dost možná to bude zajímat i ostatní.
  16.4.2010 8:35
  Zajímá vás kolik vlastně bude těch kontrolních bodů? Na startu dostanete popis dohledávek 9 skrýší (ty budou označeny i na vzorové mapě). V některých schránkách však najdete místo žetonů pouze návod k nalezení skutečné skrýše se žetony. Jestli vám řeknu, kolik takových bude, si ještě rozmyslím :) Jasné však je, že z lesa si odnesete 9 žetonů (pokud je najdete:).
  Těšíte se?


   
  12.4.2010 0:55
  Zveřejněn cíl závodu - viz.pravidla.
  Spolu s ním sděluji potřebnou mapu. I když se závod koná na dvou mapách KČT, potřebujete jen jednu: KČT 1:50000 č.2 (Slavkovský les a Mariánské lázně). Start závodu je sice u jižního okraje mapy KČT 4 (Krušné hory, Karlovarsko), ale vymyslel jsem následující: Aby 40 lidí nemuselo kvůli 5 km kupovat a hlavně s sebou vláčet celou mapu, vytisknu vám potřebný výřez na zadní stranu popisu dohledávek. Snad mi KČT (a možná i autorský zákon:) promine; budiž mi snad omluvou, že
  a) jsem se trošku podílel na jejím zpřesnění u posledního vydání
  b) ještě vám do ní dokreslím pár oprav, bez nichž byste si mohli nepříjemně naběhnout...
  Tištěna bude na barevné laserovce, tak možná hrozí větší otěr než u originálu, ale těch pár prvních km snad přežije a aktuálnost to snad vyváží. Konec konců, paranoidní orienťáci si jistě celý popis i s mapou plošně přelepí průhlednou izolepou :)
  Další možností je použít příslušnou mapu ShocArtu - tam se vejdete s celou trasou na jeden list, ale těch nepřesností je tam dle mého mnohem víc (namátkou si třeba zkuste projít asfaltku u vých.konce ranveje a pak se podívejte jak byste dopadli ve skutečnosti:)
  11.4.2010 1:05
  Z organizačních důvodů definitivně stanoven maximální počet účastníků závodu na 46!
  Váhavým střelcům tedy doporučuji se konečně přihlásit.
  6.4.2010 8:55
  Protože Svahylci (včetně mě) byly vždy zklamaní, smutní a roztrpčeni přístupem některých běžců, kteří se hned po vyhlášení vítězů, nebo nedej bože hned po doběhu vypařili a už je nikdo neviděl, rád bych věděl jak to bude vypadat v naší cílové hospodě (i z organizačních důvodů). Tak prosím o jedno kliknutí v další anketě.
  Pokud v tom třeba ještě někdo nemá úplně jasno, budiž mu pomocí jeden tip na nedělní odpočinkový výlet: Útvina – rozhledna Třasák.
  2.4.2010 10:02
  Zprávy z trati: většina kontrolních bodů už zná své konkrétní skrýše hledaných žetonů (nebo cenných informací). Při objíždění na kole, obíhání a obcházení KB jsem objevil nová krásná místa a bavil se představou, jak kolem nich budete kroužit :) Ale teď už vážně... Vzhledem k omezené kapacitě jak startovní, tak cílové hospody budu muset stanovit max.počet závodníků. K tomu by se mi hodilo znát vaše plány ohledně doprovodu rodinných a jiných příslušníků. Tak prosím zodpovědně vyplňte novou anketu. Díky moc.
  28.3.2010 23:51
  Na stránku pravidel jsem doplnil dvě pravidla hodná vaší pozornosti:
  21.3.2010 11:08
  Jelikož jsem si ani v nejmenším netroufl alternovat špičková díla Svahylského prezidenta (*, *), nechal jsem výrobu medailí a žetonů pro závod na umělcích. Jsem přesvědčen, že zklamaní nebudete. Díky tomu už je znám i rozpočet akce a mohly být zveřejněny kapitoly Ceny a Startovné v pravidlech, a také upřesněny ceny za ubytování (taky už bylo na čase, když už se nám startovka tak hezky plní, že:).
  16.3.2010 12:48
  Na dotaz jednoho z vás doplněna pravidla o jednu nedůležitou informaci, co a jak že se to vlastně v tom lese hledá :) Pro představu nesvahylců zobrazen i popis kontrolních bodů ze Svahylského závodu - relativně podobně bude vypadat i ten náš (i když částečné inovace mám už taky v hlavě).

  16.3.2010 00:42
  První skica trasy je navržena a pomalu se blíží den, kdy poprvé vyrazím do terénu upřesňovat kontrolní body. Abyste do přípravy mohli taky něco vnést (a mohlo mi pak nadávat co nejmíň lidí), založil jsem stránku s anketami. První se týká složitosti dohledávek. Tak se prosím bez obav svěřte.

  14.3.2010 22:34
  Na vědomost se dává, že cílová hospoda je definitivně zamluvena. 50 míst doufám bude stačit, základní položky menu jsou stejné jako ve startovní hospodě, tzn.Gambrinus 10° a Plzeň 12° :-). Ceny přijatelné, paní majitelka velmi ochotná a myšlenkou závodu velmi nadšená (ráda by něco podobného pro jezdce na koni :-).
  Takže konání prvního ročníku Nočních můr již nestojí nic v cestě! Místo cíle však nechávám stále tajné, je třeba vás udržovat trochu v napětí.

  11.3.2010 9:14
  Luna bude Nočním můrám (i trochu díky Jonášovi :) velmi nakloněna a pokud to nezmaří totální zataženo, můžete ušetřit na baterkách :)
  Z toho vyplývá, že o co vám více světla pomůže při dohledávkách, o to vám je já ztížím. Těšte se!
  Z animace bych vyzdvihl 2 věci:
  9.3.2010 18:14
  Spuštěn web Noční můry. Enjoy!
  7.3.2010 21:02
  Podniknut neúspěšný pokus o výběr a zamluvení cílové hospody. Hospoda a penzion vypadaly velmi pěkně, ale z paní nakonec vypadlo, že o našem víkendu už má plno. Škoda!
  2.3.2010 00:14
  Domluvena startovní hospoda a rozhodnuto!
  1.ročník Nočních můr bude odstartován v hospodě na Andělské Hoře.